İleri düzeyde tenis

İleri düzeyde tenis

39

İleri düzeyde tenis, teknik ile stratejik olan bilgi ve de düzgün olan  eğitimin büyük bir ürünüdür. İleri düzeyde bir tenisçi, profesyonel olan düzeye ulaşabilmek için mental, fiziksel ile teknik kuvvete sahip olmak zorundadır.

Tenis yapmakta olan bir kişi, ileri düzeye düzenli bir şekilde egzersiz yapma yolu ile ulaşabilir. Her oyuncu eğer en üst düzeyde olan performans’a ulaşmak hedefine sahip ise, tenis sporunun farklı yönleri üzerinde çeşitli çalışmalar yapmak zorundadır.

Bu yönler ise, bir tenisçinin mental olan sağlamlığı ile fiziksel olan dayanıklılığının yanısıra ileri düzey tenisçilerin sahip olmakta olduğu stratejik ve teknik yeterliliği de içine almaktadır.

İleri Düzey Tenis’in Teknik Olan Bileşenleri Nelerdir?

Bir tenisçi yukarıda belirtilmekte olan bütün yönlere sahip olabilir, Lakin doğru vede uygun olan tenis teknik özelliklerine sahip olamamış ise, sahip olmuş olduğu bu yönler hiçbir işe yaramamaktadır. İleri Düzeyde tenisin teknik olan bileşenlerinden konuşur iken, vuruş mekaniği  ve vuruş tekniği tenis sporunda başarılı olabilmek için gerekli olan bir şeydir.

Günümüz tenisilerinde ise profesyonel olan tenisçilerin tenis vuruşlarının temelinde oldukça benzer yönler bulunmaktadır. Düzgün olan tenis vuruşlarını öğrenebilmek , ileri düzey olan her tenisin temel yapı taşını oluşturmaktadır. Teknik bileşenler komple oturmadan, ileri tenis’e ulaşabilmek çok zordur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.