Yapılmış olan bağışları geri çekmeye başladılar

Yapılmış olan bağışları geri çekmeye başladılar

361

 

Uzun bir süredir beklenmekte olan Shenmue 3 isimli oyunun yapımcısı Ys Net, geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği bir açıklama içerisinde oyun çıkış yaptıktan sonra 1 senelik Epic Games Store özel oyunu şeklinde kalacak olduğunu açıklamıştı. Bu söz konusu açıklamadan sonra destekçileri tarafından çok büyük bir tepki toplamış olan yapım, şu an içerisinde Steam üstünde sadece istek listesine ilave edilebiliyor ve Kickstarter sayfası üzerinde oyunun Steam sürümü ile ilgili bir açıklama gerçekleştirildi.

14 Haziran tarihi içerisinde yapılmış olan açıklama içerisinde, Ys Net platformu, Deep Silver ile birlikte Epic Games, destekçilerinin yaşamış olduğu rahatsızlıktan haberdar durumda bulunduklarını ifade etti. Oyunu beklemekte olanların daha sabırlı olmasını talep ederken, en yakın zaman içerisinde hep beraber bu rahatsızlığı giderebilmek amacıyla bir yol bulabileceklerini de açık bir şekilde dile getirmiş oldu.

Yapılmış olan açıklamalar içerisinde Epic Games Store ile yapılmış 1 senelik anlaşmayı bozacak olduklarını söylemeseler bile yaşanmaya başlanan bu rahatsızlığın dikkatlerini çekmiş olduğu da kesin. Hatta destekçilerden bazıları da Kickstarter üstünden yapmış oldukları ön siparişlerini iptal etme kararı alıp tavırlarını da ortaya koymuş oldu.

Bu esnada oyuncular Epic Games Store üstünden yapılacak olan satışlara ilk defa bir tepki koymamaktalar. Daha öncesinde benzeyen problemler yaşanmış oyunlarla alakalı olarak Metro Exodus benzerindeki fazlasıyla büyük bir yapımın da içerisinde yer aldığı olduğu bir liste bulunuyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.