Amerika’da tam 16.5 tonluk kokain ele geçirildiği açıklandı

Amerika'da tam 16.5 tonluk kokain ele geçirildiği açıklandı

164

 

Amerika Birleşik Devletleri’nin Pennsylvania eyaleti çerisinde limana yanaşmış olan bir kargo gemisi içinde piyasa değeri 1 milyar dolar tutarını bulmuş olan 16,5 ton ağırlığında bir kokain ele geçirilmiş oldu.

Pennsylvania Eyaletinin Doğu Bölge Mahkemesindeki Başsavcılığı tarafından yapılmış olan açıklamaya bakıldığında federal polis ekiplerinin Philadelphia’da yer alan Packer Marine Terminal Limanı’na yanaşmış olan bir kargo gemisi içerisindeki 7 tane konteynır içinde toplamda 16,5 tonluk bir kokain ele geçirilmiş olduğu ifade edildi.

Açıklama içerisinde, ele geçirilmiş olan kokainin piyasadaki değerin 1 milyar dolar tutarını geçmiş olduğu açık bir şekilde ifade edilirken bu durumun eyalet tarihi içerisinde ele geçirilmiş durumdaki en üst seviyedeki miktar uyuşturucu olduğuna da dikkat çekilmiş oldu.

Amerikan medyası içerisinde Mediterranean Shipping Company isimli şirkete ait ”Gayane” ismine sahip geminin Amerika Birleşik Devletleri’nin gelmeden öncesinde en son Bahamalar içerisinde demirlemiş olduğu işaret edilmekteyken söz konusu bu geminin Bahama adalarından hemen önce Şile ile birlikte Panama’ya da uğramış olduğu açıklandı.

Liberya bandıralı olan geminin, söz konusu bu kokaini Bahamalar içerisinden mi yoksa burdan ayrıldıktan sonra farklı bir noktadan mı almış olduğu tespit edilmeye çalışılmakta.

Bahsi geçen bu geminin Philedelphia’dan hemen sonra Hollanda ile birlikte Fransa’ya devam etmeyi planlamakta olduğu da ifade edildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.