Devlet Memurları Kredi Borçlarını Ödemez İse Nolur?

Devlet Memurları Kredi Borçlarını Ödemez İse Nolur?

106

Kamu kurumları içerisinde devlet memuru olarak çalışmakta olan bir kişi bankalardan kredi çektikten sonrasında herhangi bir nedenden ötürü ödemelerini düzenli bir şekilde yapamazlar. Kredi borcunu ödememiş olduğu zaman ne olur? Bu konu fazlası ile sıkıntılı ve de insanı üzen konuların en başında geliyor. Çünkü memurlar kıt kanaat bir şekilde geçinirken, mecbur kaldıklarında kredi çekmekte. Sonrasında da memurlar kredi borçlarını ödemezse ne olur şeklinde bunun hesabını yapmak bizim açımızdan da fazlası ile zor bir konu olarak ortaya çıkıyor.

Zamanında savurgan olarak her şeyi satın almak maksadıyla çekilen gereksiz kredilerden geri ödemelerde problem yaşayınca, devlet memuru almış olduğu kredileri geri ödemediği zamanda doğal bir şekilde kendisine ihbar mektupları gelecek, tekrardan borcunu ödemediği bir takdirde ise 90 günlük bir süre tanınacak, bu 90 günün içerisinde de borcunu yasal faizleri ile beraber ödemediği durumda, son olarak 7 günlük ek bir süre verilecek. Bu 7 günün içerisinde çekmiş olduğu kredilerin borcunu tekrardan yapılandırma ve de anlaşma maksadıyla memur ile bir görüşme isteği yapılacak.

Banka tarafından yapılmış olan tüm taleplere memur olumlu bir şekilde yanıt veremez ise,memur kredi borcunu ödemez ise işin rengi artık biraz daha farklı bir hal almış olacak. İşte bu halde ise yasal takip başlayacak ve de tüm işlemler sonuç vermediği zamanda devlet memurunun maaşından belli bir oran kapsamında kesinti yapılıp, her ay maaşından kredinin borcu kesilip alakalı bankaya havale gönderilecektir.

Siz değerli olan memurlar bu durumları peşin bir şekilde öğrenin ve de çektiğiniz kredileri düzenli olarak zamanında aksatmadan ödemeye bakın. Hatta ve de hatta İhtiyacınız olmadığı müddetçe asla kredi tuzağına da düşmeyin. Kredileri çekebilmek sizin için fazlası ile kolaydır. Fakat geri ödemelerin biraz problemli olduğunu unutmayın. Çünkü devlet memurları kredi borçlarını ödemez ise ne olurun sonucunu hep beraber öğrendik. Sizlerinde bu yanlış hesaplara düşüp üzülmenizi istemeyiz. Maaş oranında harcama yapıp gereksiz kredilere müracaat ederek çekmeyin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.