Devlet Memurları Ne Kadar Kredi Çekebilirler?

Devlet Memurları Ne Kadar Kredi Çekebilirler?

48

Kamuda istihdam etmekte olan devlet memurları ihtiyacı olduğu zamanlarda rahat bir biçimde kredi çekebilir. Kredi çekmesinde herhangi bir tane sıkıntı olmamasına rağmen ne kadar kredi çekebilecek olduğunu merak edenler için gerçekleştirdiğimiz araştırmada devlet memurları ne kadar kredi çekebilirler en ince detaylarına kadar öğrendik. Sizlere de kısa bir şekilde izah edelim. Bu durumu ise basit bir örnek ile açıklarsak, herkesin anlaması daha basit olacaktır. Diyelim ki aylık olarak aldığınız maaşınız 2000 Lira olsun, bu maaşınızın yüzde 75’lik kısmı kadar kredi çekme hakkınız bulunuyor. Çekecek olduğunuz kredi ile ne kadarlık vade yaptırmak istiyorsanız vade sayısı ile birlikte çıktığınız zaman toplam kredi limiti de ortaya çıkar. Eğerki 2000 liralık maaşlı biri iseniz yüzde 75’lik kısmı- 1500 lira olduğuna göre sizin çekecek olduğunuz kredi türüne göre bu fiyat ortaya çıkacaktır. Eğerki ihtiyaç kredisi çekmeyi düşünmekteyseniz en çok 36 aylık vade yaptırabilirsiniz. Böylelikle 1500 ile çarpmış olduğunuz zaman maksimum çekecek olduğunuz kredi miktarı da ortaya çıkacaktır. Fakat diğer kredi türleri içerisinde vade sayısı daha uzun olacağından dolayı çekeceğiniz kredi tutarı fazlası ile artacaktır.

Örnek bir şekilde konut kredisi çekmeyi istiyorsanız 20 seneye kadar vade yaptırabilirsiniz. O zaman ise 1500 çarpı 240 ay şeklinde hesapladığımız zaman istemediğiniz kadar size krediyi vereceklerdir. Devlet memurları ne kadar kredi çekebilir diye yaptığımız araştırmanın sonucunu sizlere örnekler ile açıklamaya çalıştık. Fakat her şeye karşın son dönemlerde bankaların kredi vermekte çok büyük sıkıntı çekiyor olduklarını, bildiğimiz için bu konuyu çok ciddiye almadan size dilemiş olduğunuz miktarda kredi vermek maksadıyla adeta yarış durumunda olan bankalar da mevcuttur.

Sizlere birkaç tane küçük hatırlatmayı yaparak konuyu toparlamayı istiyorum. Eğerki kredi çekmeye karar verdi iseniz mutlaka maaşınızı almış olduğunuz banka ile öncelikli bir şekilde görüşmeniz sizin için avantajlı olacaktır. Devlet memurları tam olarak ne kadar kredi çeker hesabı fazlası ile basit. Çünkü bankaların hem kredilerin faizleri konusunda hem ise maddeler açısından size çok büyük basitlik sağlayacaklarını düşünmekteyiz. Her şeye karşın diğer bankalar ile de aynı şartları konuşarak karar vermeniz sizin lehinize olabilecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.