Eskiden Çekilen Kredilerin Dosya Masrafları Alınır Mı?

Eskiden Çekilen Kredilerin Dosya Masrafları Alınır Mı?

83

Geçmiş dönemler içerisinde bankalardan çekilen kredilerin dosya masraflarını basit bir şekilde alacağınızı söyleyebiliriz. Önceden çekilmiş olan kredilerin dosya masraflar hiç problemsiz olarak geri alınabilmektedir. Bunun için yapmanız gerekiyor olan basit işlemler vardır. Fakat peşinen söyleyelim ki, çektiğiniz kredinin 10 seneyi geçmemiş olması gerekmektedir. Eğer 10 sene içinde herhangi bir tane bankadan kredi çekti iseniz ve de bunun karşılığında sizden dosyanın masrafı istendi ise masrafları ödediğinize yönelik her türlü makbuz ile birlikte dekont ve de ödeme belgesini birleştirerek bir dilekçe ile yaşamış olduğunuz bölgedeki ilçe hakem heyetine teslim etmeniz gerekmektedir. Eğer ki önceden çekilmiş olan kredilerin dosya masraflarını almak amacı ile üşeniyorsanız veyahut gereksiz buluyorsanız sizin adınıza fazlası ile üzülürüz. Çünkü gerçektende kredi çekerken ödemiş olduğunuz dosya masrafları sizlere son kuruşuna kadar eksiksiz olarak iade edilmektedir.

Belki de bankalara ödemiş olduğunuz dosya masraflarını gösterir durumdaki dekontlar, belgeler elinizde olmadığından dolayı bu işe girişmeyi istemeyeceksiniz. Fakat onun da basit olduğunu hatırlatalım.

Kredi çekmiş olduğunuz bankaya gidip önceden kredi çekerken dosya masrafını almak maksadıyla sizden talep edilen ödemelerin geçmiş tarihli durumdaki dekontlarını da talep edebilirsiniz. Bunun ile alakalı sizin yasal bir hakkınız var. Bankalar tekrardan sizlere bazı küçük zorluklar çıkartıp bu belgeyi vermeyi istemeyeceklerdir. Nedeni ise bu dekontları almak için de sizden fahiş fiyat ile ücretler talep edecekler. Örnek olarak basit bir dosya masrafını göstermekte olan belge için 50 lira ila 100 lira tutarında paralar talep edebilirler. Siz bu durumdan asla hiç bir şekilde yılmayın ve çekinmeyin. Ne kadar istiyorlar ise o parayı da hemen ödeyin. Bu ödemiş olduğunuz dekont için ayrıca bir tane daha belge alın ve de bu belgeyi de tüketici hakem heyetine vermiş olduğunuz dosyalara iliştirin. Bunun da masraflarını geriye kuruşu kuruşuna eksiksiz olarak alacağınızı ve kesin bir şekilde kazanacağınızı bilmeniz gerekmektedir. Önceden çekilmiş olan kredilerin dosya masraflarını almak fazlası ile kolay. Çünkü bugüne kadarki süreçte tüm müracaat etmekte olanların dosya masrafları kuruşu kuruşuna geriye ödenmiş durumdadır. Hiçbir şekilde kuşkunuz olmasın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.