Xiaomi şirketi 64 MP kamerası olan bir telefon üstünde çalışmakta

Xiaomi şirketi 64 MP kamerası olan bir telefon üstünde çalışmakta

34

 

Akıllı telefon dünyası içerisinde Megapiksel olayı nerdeyse bir savaş durumuna gelmiş oldu. Her geçtiğimiz gün daha da çok artış gösteren bu Megapikseller nereye kadar gidebilecek halen bilmesek bile bugün çıkmış olan sızıntılara bakılır ise, Xiaomi şirketi 64 MP kameraya sahip bir telefon üstünde çalışmaya başlamış durumda.

XDA-Developers platformunun tarafından Redmi K20 Pro modelinin MIUI 10 ROM üzerinde yer alan kodlar 64 Megapiksellik çok özel bir ultra piksel modunu da ortaya çıkartmış oldu. Öte yandan kodlar içinde ”64MP DUAL CAMERA” şeklinde bir yazı olması da 2 kameralı bir cihazın karşımıza çıkacağının habercisi gibi gözükmekte.

İsabetli sızıntıları ile birlikte tanınmış olan Ice Universe’ün Weibo üzerinde ”Samsung şirketinin 64 Megapiksel özelliğine sahip sensörü Redmi markasına sahip gizemli bir cihaz üzerinde kullanılacak.” şeklindeki açıklaması ise bu söz konusu kodları doğrular bir şekilde.

Lakin 64 Megapiksellik kamerası bulunan bu yeni cihazın, Xiaomi modelleri içerisinden bir tanesi olarak mı yoksa alt markası olarak faaliyetlerine devam eden Redmi modellerinden bir tanesi olarak mı çıkartılacağı halen bilinmemekte. Öte yandan, yeni cihaz ile Samsung şirketi ile birlikte Xiaomi şirketi çok büyük bir rekabet ile karşı karşıya kalmış olabilir.

Zira daha adı bilinmeyen model içerisinde, Galaxy A70S modelinde yer alan ISOCELL Bright GW1 adına sahip 64 Megapiksellik birinci sensörün kullanılacak olduğu da sızıntıların arasında yer alıyor. Bu söz konusu durum ise ister istemez 2 dev firmanın arasında bir rekabet yaratmış olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.