Köpeği komşusu tarafından öldürüldü

Köpeği komşusu tarafından öldürüldü

33

Antalya ilinde yer alan Manavgat ilçesi içerisinde A. A. Ç. (16) isimli şahıs, havlamasına sinirlendiği komşusunun köpeği olduğu açıklanan ”Duman”ı av tüfeği kullanarak vurdu ve öldürdü.

Doğançam Mahallesi içerisinde sokakta yürümekte olan A. A. Ç. isimli genç, komşularından biri olan Emine Yiğit’e ait olduğu açıklanan ”Duman” isimli köpeğin havlamasına çok fazla kızdı. Evin bahçesinde yer alan köpek ile birlikte sahibi Emine Yiğit’e tepki göstermiş olan A. A. Ç. sonrasında ise, eve gidip ailesine ait av tüfeği hızlı bir şekilde aldıktan sonra geriye döndü. A. A. Ç. sonrasında ise, bahçenin kapısından ”Duman” isimli köpeğe birkaç el ateş açtı. Farklı yerlerine saçmaların isabet etmiş olduğu köpek yaşamını yitirdi.

Emine Yiğit’in şikayette bulunmasını üzerine olayın yaşanmış olduğu yere jandarma ekipleri yönlendirildi. Gözaltına alınmış olan A. A. Ç., sonrasında yaşının ufak olmasından dolayı serbest bırakılırken, tüfeğe ise el konulmuş olduğu açıklandı. Jandarma ekipleri tarafından inceleme yapılmasının sonrasında ise Emine Yiğit, komşularının da yardım etmesiyle köpeği kırsal bölgede gömdü.

Emine Yiğit yapmış olduğu açıklama içerisinde; ”Komşumuzun oğlu olan A. A. Ç. evimizin ön tarafından geçmekteydi. Bu sırada ise köpeğim kendisine havlamaya başladı. Çocuk ise bu duruma çok fazla kızdı. Benimle beraber köpeğe de küfür edip evine doğru ilerledi. Biraz zaman geçtikten sonra evden almış olduğu tüfekle bahçemizin giriş kısmına kadar geldi. Tüfeği köpeğe doğrultup köpeğime doğru ateş etmeye başladı. Tüfekten çıkmış olan saçmalar ise köpeğimin sol ön ayağını koparmış oldu ve köpeğim ağır bir şekilde yaralandı. Gözlerimin önünde can çekişe çekişe öldü. Onu hiç bir şekilde kurtaramadım. Kendisinden de şikayetçiyim” ifadelerine yer verdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.