Tam 40 saat sonrasında kurtarıldılar

Tam 40 saat sonrasında kurtarıldılar

26

Pakistan’da meydana gelen maden kazası esnasında mahsur kaldığı açıklanan işçilerden 2 tanesi yeryüzüne canlı bir şekilde çıkartıldı.

Belucistan isimli eyaletin Degari bölgesi içerisinde yer alan bir kömür madeninde pazar gününde gerçekeleşen sonrasında 11  tane işçi mahsur kalmış oldu. Eyalet Afet Yönetim Merkezi’nin  Genel Müdürü  görevinde bulunan İmran Han Zarkun tarafından verilmiş olan bilgiye bakılırsa, önceki gece 1 işçi, bugün devam edilen çalışmalar esnasında da 2 tane işçi kurtarılmış oldu.

Facia meydana geldikten tam 40 saat sonrasında kurtarılmış olan 2 tane işçinin sağlık durumlarının çok kritik bir durumda bulunduğunu ifade eden Zarkun, 8 tane işçinin ise cansız bedenlerine ulaşılmış olduğunu belirtti.

 

Belucistan’ın Madencilik Bakanı görevinde bulunan Şefkat Feyyaz, dün yapmış olduğu açıklama içerisinde, madende zehirli bir gaz birikmiş olduğunu ifade etmişti. Zengin durumdaki yer altı kaynaklarının olmasından dolayı bilinmekte olan Belucistan’da çalışma koşullarından dolayı da her sene pek çok maden kazası meydana geliyor. Eyalet içerisinde öte yandan kaçak  bir şekilde maden faaliyetleri de yürütülmekte.

 

Pakistan Maden İşçileri Federasyonu tarafından verilmiş olan bilgilere bakılır ise, ülke içerisinde her sene 100 ila 200 tane işçi, çalışma şartlarının yanı sıra iş güvenliği kaynaklı sebeplerden dolayı yaşamını yitiriyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.