Futbolda yayın krizi çözüldü

40

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Süper Lig maç yayınları için kulüpler ile yayıncı kuruluş beIN Sports ile  anlaşmaya vardı.

Türkiye Futbol Federasyonunun Riva’daki merkezinde düzenlenen törende  TFF Başkanı Nihat Özdemir ve yönetim kurulu üyeleri ile beIN Sports yöneticileri arasında yapılan görüşmeler sonrasında yapılan anlaşma imza altına alındı.

TFF başkanı Nihat Özdemir tören sonrası yaptığı açıklamada,” beIN Sports ile yaklaşık iki aydan beri yaptıkları görüşmelerin sonrasında 2019-2020 yılı için geçerli olan sözleşmemizin ek maddelerini imza altına alacağız. Ülkemize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyoruz.” dedi.

Açıklamalarına devam eden Özdemir, “Bu anlaşmada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Türk futboluna beIN Sports’un katkıları olacak, aynı zamanda bizimle beraber beIN Sports’da büyüyecektir. Futbolumuzun ilerleyen zamanlarda markalaşması sonrasında hem futbol ailesi hem onlar daha çok kazanacaklar.. Elde edilecek gelirlerle daha fazla futbolcu yetiştireceğiz, tüm takımlarımız altyapılarına daha çok önem verecekler. Tüm bunların sonuçları sadece kulüp futbolumuza değil Türk Milli Futbol Takımı’nda da olumlu sonuçlarını göreceğiz” ifadelerini kullandı.

BEIN SPORTS’DA ANLAŞMAYI DUYURDU

 

TFF ile beIN Sports arasında yapılan anlaşma beIN Sports tarafından da duyuruldu

“Kurumumuzu ile TFF arasında uzzun süredir süren müzakerelerin ardından Digiturk, Süper Lig takımlarının da kendisine verdiği destekle TFF’nin mali temellerinin güvence altına alındığı yeni bir anlaşmaya vardı. Yapılan  anlaşmada döviz kuru daha önceki döviz kuruna kıyasla daha yüksek değer üzerinden yapılmış ve bu kurumumuz adına büyük bir mali taahhüttü temsil ediyor. Türkiye’de yaygın olan TFF’nin ticari haklarına tehdit unsuru oluşturan illegal yayınların engellenmesi konusunda TFF ile beraber korsan yayınlara karşı önlemler alacağız.” denildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.