Cep telefonu ile kurban satışı başladı

222

Edirne’nin Karaağaç Mahallesi’nde besi çiftliği yapan Cem Pakarda, Kurban bayramına günler kala ilginç bir uygulama ile kurban satışına başladı. Yoğun iş temposundan dolayı kurban almak için vakti olmayanları düşünerek, sosyal medya üzerinden verdiği ilanlarına whatsapp hesabından kurban satışı hizmetine başladı. Cem Pakarda kendisine ulaşan müşterilerine elinde bulunan kurbanlıkların fotoğraflarını , hayvanın ağırlığı gibi detayları ve fiyatını iletiyor Ayrıca geleneksel olan Kurban pazarlığını da whatsapp üzerinden mesajlaşarak yapılırken, satışı yapılan hayvanı ise kurbanın kesileceği güne kadar kendi çiftliğinde bakmaya devam ediyor.

Kendi tabiri ile mobil kurbanlık satışı olarak adlandırdığı çalışma hakkında bilgiler veren Pakarda,  vatandaşların kendisinin başlattığı bu uygulamaya aşırı ilgi gösterdiğini söyledi.

Bugüne kadar Kurban bayramında satmak için yetiştirdiği hayvanların yaklaşık yüzde 50’sini bu şekilde sattığını aynı zamanda da hayvan pazarında da kurbanlık satışına devam ettiğini belirtti.

Konu hakkında açıklamalarına devam eden Cem Pakarda “Yurt dışında bulunan bir arkadaşımın önerisi ile böyle bir uygulama ile kurban satışı yapmaya karar verdim Sonra bunu çevremdeki dostlarıma aktarınca İstanbul’da ve Hollanda’dan siparişler almaya başladım. Sonra sosyal medya üzerinde ilanlar verince bir anda mobil uygulama ile ciddi oranda bir satış yaptım. Müşterilerimin taleplerine uygun kurbanlık hayvanımın fotoğraflarını çekip bilgilerini paylaşıyorum. Sonra müşterimiz ile muhakkak bir pazarlık yaşıyoruz. Kurban kesimine kadar hayvanı kendi çiftliğimde muhafaza ediyorum. Ve kurban bayramı istediği gün gelip benden kurbanını teslim alıyor” dedi.

Whatsapp üzerinden vekalet alınıyor

 

Bazı müşterilerin kendisine whatsapp üzerinden vekalet verdiğini, kurbanı bu vekalet üzerine kesimini gerçekleştirdikten sonra kurbanın etini müşterinin istediği adrese ulaşımını da sağladığını belirten Pakarda önümüzdeki yıl bu uygulamanın kendisi gibi bir çok kişi tarafından uygulanacağını” söyleyerek sözlerini tamamladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.