Bahçeli’den erken seçim açıklaması

27

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Ankara Gazi Merkez Cami’sinde bayram namazını kıldıktan sonra beraberindeki partililerle beraber MHP’nin kurucusu merhum Alparslan Türkeş’in mezarını ziyarete gittiler.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Alparslan Türkeş’in mezarı başında dualar okuduktan sonra kabrine kırmızı bir karanfil bıraktı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli burada kendisini takip eden basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Bahçeli açıklamalarında İki bayram arasına ülkede yaşanan sosyal, ekonomik ve siyasi olayların analizinin yapılması gerektiğini belirtirken iki bayram arası olarak 4 Haziran 2019 ile 11 Ağustos 2019 tarihlerini kast ettiğinin üstünü çizdi. Bu süreçte seçimler yenilendi, terörle mücadele son derece başarılı olarak devam ederken, ekonomik konular tartışılmaya başlamış dahi olsa Allah’ın himmeti ile bayrama ulaştık” dedi.

Açıklamalarına devam eden Bahçeli “ Türkiye’nin ekonomik ve sosyal sorunlarını çözecek olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi sayesinde bir çok reformun yapılmasına başlanıldığını, Meclisin açılacağı 1 Ekim gününden itibaren de TBMM iç tüzüğünün değişikliği için çalışmalara başlanacağını kaydetti.

Bazı televizyon kanallarında Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi tartışmaları ve bunların üzerinden erken seçimin telaffuz edilmesi 2023 yılı hedeflerine karşı yapılmak istenen bir saldırı olduğunu ifade eden Bahçeli, erken seçime gerek yok, erken seçimi düşünmek teröre destek olmak demektir. Erken seçim kararı alındığı takdirde PKK/PYD’ye cesaret vermiş oluruz. FETÖ ile mücadelemizde sorunlar yaşanmaya başlanır. Türkiye’nin asla seçime ihtiyacı yoktur dedi.

Kendisini takip eden gazetecilerin Fırat’ın doğusuna bir operasyon yapılıp yapılmayacağı sorusuna Bahçeli “ Ağustos ayı zafer ayıdır. Allah bu ulusu zaferlerden yoksun bırakmasın” diyerek olacak bir operasyonun sinyallerini de vermiş oldu.

Devlet Bahçeli geleneksel hale getirdiği bayramlaşma programını Kurban Bayramı’nın ikinci günü saat 14:00’te yapacaklarını belirterek sözlerini tamamladı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.