15 yıllık karısını bıçaklayarak öldürdü

19

İstanbul’un Sultanbeyli ilçesinde meydana gelen olayda gece saat  saat 04.00 sıralarında Ömer Y. ile boşanma aşamasında olduğu 4 çocuğunun annesi Zeynep Y. arasında bilinmeyen bir nedenden dolayı tartışma çıktı. Tartışmanın bir anda büyümesi üzerine Ömer Y., sinirlerine hakim olamayarak eşi Zeynep Y.’yi sırtından ve boynundan defalarca bıçakladı. Zeynep Y. eşinin bıçak darbeleri sonrasında yere yığılarak olay yerinde hayatını kaybetti. Bağırışma seslerinin duyulması üzerine 112 acil servisine yapılan ihbar sonrasında olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen polis ekipleri cinayet şüphelisi Ömer Y. gözaltına alınırken, sağlık ekipleri de yaptıkları ilk kontrolde hayatını kaybettiği tespit edilen Zeynep Y.’nin cansız bedeni otopsi yapılmak üzere ambulansla Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

KARISINA İŞKENCE EDİP ÖLDÜRMÜŞ

Zeynep Y.’nin yakın akrabası Gamze Çevik yaptığı açıklamada, Zeynep Y. ve Ömer Y yaklaşık 15 yıllık evliler ve bu evliliklerinden  4 çocuklarının olduğunu söyleyerek, “Ömer Y. adındaki kişi son günlerde dayımın kızını zorla defalarca taciz etmiş. Çocuklarının yanında dayımın kızını 15 gün boyunca aç susuz bırakmış. Adeta onu evde ölüme terk edilmiş. Daha sonra aralarında tartışma başlayınca da dayımın kızını defalarca kez bıçaklayarak öldürüyor. Eşine günlerce işkence ettikten sonra da onu öldürüyor. Artık kadın şiddetlerine, kadınlarının öldürülmelerine bir dur denilmesini istiyoruz. Ben dayımın kızını kaybettim ama başka kadınlar ölmesin. Artık bu konuda devlet büyükleri idamı getirsinler” dedi.

AKRABALARINA DAYAK YEDİĞİNİ SÖYLEMİŞ

Genç kadının öz yeğeni K.B. ise, “2 akşam önce teyzem bize geldi, ‘Akşam dayak yedim sabah size gelmek istedim ama kapıyı kilitlediği için dışarı çıkamadım’ dedi. Akşama kadar kocamın gelmesini bekledim o gelince bende bir fırsat bulup size geldim. Kocam elindeki kumanda ile ağzıma vurdu, dudağımı patlattı, bunları yaparken de çocukları dışarı çıkardı” diye bize anlatmıştı. Babam bunları duyunca her sabah teyzemi kontrol etmeye başlamıştı ama bu sabah kalktık ki teyzem öldürülmüş.” diyerek sözlerini tamamladı.

Öte yandan şüpheli Ömer Y.’nin cinayeti daha önceden planlama ihtimali yüzünden eşini öldürmeden  önce 4 çocuğunu İzmit’teki ailesinin evine götürdüğü öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.