Büyü var dediler 28 bin liralık altını çaldılar

48

Karabük Cumayanı köyünde 29 Ağustos günü meydana gelen olayda kimliği henüz tespit edilemeyen iki kadın ellerinde tespih dolu poşetlerle Sabiha Karakuş’un evinin kapısını çaldılar. Kapıyı çalan kadınlardan biri evin dışarısında kalıp gözcülük yaparken, diğeri kendisine kapıyı açan Karakuş’a ‘ Kimsesiz çocuklara gelir sağlamak için evlerde kullanılmayan tespihleri topladıklarını söyleyerek tespih istedi” Sabiha Karakuş da evinde bulunan bir kaç tespihi bu kadına verdi.
Tespihleri alan kadın birden evin içine girerek bu evde büyü var diyerek Sabiha Karakuş’u kandırdı. Kadın Karakış’a büyüyü bozmak için evde bulunan altınları getirmesini istedi. Sabiha Karakuş altınları getirdikten sonra ismi tespit edilemeyen kadın altınları aldıktan sonra Karakuş’tan başka bir odaya geçmesini ve kendisini orada beklemesini söyledikten sonra evden çıkarak kendisine gözcülük yapan kadınla beraber kayıplara karıştı.
Odadan geri dönen Karakuş kendisinden ziynet eşyalarını isteyen kadını görmeyince soyulduğunu anlayarak jandarmanın yoluna tuttu. Jandarma kuvvetleri bölgede yaptıkları araştırmada kadınların güvenlik kameralarına takılan görüntülerinden eşkallerini tespit ederek araştırmalarına devam etti.
Sabiha Karakuş, jandarmada verdiği ifadesinde “Benden tespih isteyen kadın kendisini evime davet etmemi istedi. Eve girer girmez bana bu evde büyü var dedi, onu çözeceğim diyerek beni kandırdı. Benden ip istedi, ipi getirdiğimde bana dilek tutmamı söyledi. Sonra bu evde çok para var onları bir bohçaya koy getir bende onları aile fertlerinin iç çamaşırlarının oraya koyacağım dedi. Bende evde para olmadığını söyleyince o zaman evde ziynet eşyaları var çünkü bunu hissediyorum deyince ona tüm altınlarımı getirdim. Bir bohça yaparken benden başka bir odaya gitmemi istediğinde bende gittim, daha sonra geri döndüğümde kadının odada olmadığını ve arkadaşının da kapının önünde olmadığını görünce soyulduğumu anladım” dediği öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.