Bakan Soylu’dan Ekrem İmamoğlu’na gönderme

41

Bursa’da gerçekleştirilen düzensiz göç ile ilgili değerlendirme toplantısına katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu burada yaptığı açıklamalarda kayyum atamaları ve görevden alınan Belediye Başkanlarına verilen desteği masaya yatırdı.

İçişleri Bakanı Soylu yaptığı açıklamada “ Haklarında soruşturmadan dolayı görevden alındılar. Bunlardan bir tanesini tüm Türkiye biliyor. Yargılandı ama sağlık sebepleri gerekçe gösterilerek serbest bırakıldı. Sonra da Türk milleti ile dalga geçer gibi tekrar aday gösterildi ve belediye başkanı seçildi. Hiç birisi terör örgütü ile bağımız yok bile diyemediler. Bu partilerin belediye başkanları daha bir kaç ay önce PKK ile beraber çukur ve bayrak eylemleri gerçekleştirmişti. Utanmadan belediyenin iş makinalarını, tüm ekipmanlarını PKK için seferber ettiler ve bu ekipmanlarla bombalı düzenekler hazırlandı ve 107 polisimiz, 156 askerimiz, 15 köy korucumuz ve 36 vatandaşımız şehit edilirken bunlar seçilmiş belediye başkanları değil miydi?”

“Biz ne yaptık. O iş makinaları ve ekipmanları PKK’nın emrine veren belediye başkanlarını görevden aldık. Birden bire Türkiye’nin batısından İzmir’den başladılar bu belediye başkanlarına geçmiş olsun demek için koşmaya. Atatürk fotoğrafı üzerinden terör örgütünün uzantılarını maskelemeye kalktılar. Ama kalkıp tek kimse bu belediyelerin verdiği imkanlarla PKK’lı teröristler tarafından şehit edilen askerimizi, polisimizi, vatandaşımızı konuşmuyor. Bunlar yüzünden bir çok aile evlatlarını, sevdiklerini kaybetti. Bu kadar şehit ve gazi ailesi varken sen kalkıp nasıl bu belediye başkanlarının yanına gidip destek olursun. Kendi işlerinden başka işlerle meşgul olanları pejmürde ederiz”  diyerek sözlerini tamamladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.