Bahçeli Twitter’dan İmamoğlu ve Kılıçdaroğlu’nu eleştirdi

36

Sivas Kongresi’nin 100’üncü yıl dönümü dolayısıyla MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Twitter’dan açıklamada bulundu. Bahçeli paylaşımlarında Sivas Kongresi’ne çok az yer verirken daha çok paylaşımlarında İmamoğlu ve Kılıçdaroğlu’nu hedef aldı.

CHP’nin ilk kurultayı olarak Sivas Kongresi’ni ilk kurultayları olarak göstermeye çalıştıklarını ifade ederken Atatürk’ün CHP’si ile günümüzün CHP’si arasında hiç bir bağın kalmadığını belirten Bahçeli CHP’nin Sivas’tan savrulup Kandil’e meyil ettiğine işaret ederken bu savrulma iflas ettiklerinin göstergesidir ifadelerini kullandı.

EKREM İMAMOĞLU’NA AĞIR ELEŞTİRİ

MHP lideri Devlet Bahçeli paylaşımlarında İmamoğlu’na eleştirilerde bulundu. “İstanbul sel felaketi ile mücadele ederken Bodrum’da İmamoğlu’nun tatilde olmasını eleştirirken, seçildikleri takdirde kimseyi işten çıkarmayacağını söylemesine rağmen bir çok insanın ekmeği ile oynadığını ve yaptıkları zamlarla İstanbullu vatandaşlarımızın hayatlarını kararttı. HDP’li üç belediye başkanının görevden alınması üzerine bu belediye başkanlarına destek vermekle Sivas Kongresi ruhuna aykırı davranarak PKK’lılara destek turuna çıkması ise tam bir zillettir.

Diyarbakır’a madem gitti o zaman evlerinden kaçırılıp dağa terörist olmak için zorlanan çocukların ailelerini ziyaret ederek onları teselli etseydi, terörü lanetleseydi, şehit ailelerini ziyaret ederek onların acılarını paylaşsaydı. HDP’li belediye başkanlarını görünce onlarla aynı noktada aynı yerdeyiz demesi bölücü bir dil ve ihanete selam duran bir sözdür. Teröristlere destek olanlar da teröristtir. HDP ile yola çıkmak demek Kandil ile yola çıkmaktır” diyerek paylaşımını bitirdi.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.