İçkiden bir yudum alınca…

23

E.B adındaki genç kadın eski erkek arkadaşı O.A.’nın tehdit ve şantajlardan bıkıp 14 Aralık 2018 günü E.B.’nin, savcılığa suç şikayetçi olmasıyla olay ortaya çıktı. İddialarına göre E.B., erkek arkadaşı O.A.’nın kendisini evine davet etmesi üzerine O.A.’nın evine gitti. Burada O.A.’nın aşırı ısrarı sonrasında kendisine ikram ettiği alkollü içecekten bir yudum alması sonucu bayıldığını ve uyandığında kendisini yatakta çıplak bir halde bulduğunu görünce kendi rızası olmadan O.A.’nın kendisiyle cinsel ilişkiye girdiğini anladı. O.A. daha sonra kendisine cep telefonu ile çektiği fotoğrafları ve videoları gösterdiğini , ısrarları üzerine O.A.’nın kendisine görüntüleri sildiğini söyledi.
O.A görüntüleri sildiğini söylemesine rağmen daha sonra o görüntülerle E.B. adındaki kızı rahatsız etmeye ve kendisinden para talep etmeye başladı. İddialara göre şantajlar sonucunda takılarını ve 500 lira para verdiğini iddia eden E.B., daha sonra O.A.’nın kendi sosyal medya hesaplarından çıplak görüntülerinin bir kısmını paylaştı.
GÖZYAŞLARI İÇİNDE MAHKEMEDE İFADE VERDİ
Savcılık talimatı ile şikayeti sonrası başlatılan soruşturma kapsamında O.A önce gözaltına alındıktan sonra çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından ‘nitelikli cinsel saldırı’, ‘şantaj’ ile özel hayatın gizliliğini ihlal etme ve ifşa etmek’ suçlarından tutuklanarak O.A hakkında 32 yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı.
Zonguldak 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada mahkemeye ifade veren E.B. “ O.A. beni evine davet etti. Bana ısrarla bir yudum içki içirdi. Sonrasını hiç hatırlamıyorum. Kendime geldiğimde üzerinde hiç bir şey yoktu ve cinsel ilişkiye girdiğini anlamıştım. Sonra bana ben baygınken çektiği fotoğraf ve videoları gösterdi. Ona çok yalvarınca yanımda videoları ve fotoğrafları sildi. Aradan bir kaç gün geçtikten sonra bana videonun durduğunu para vermezsem bu videoyu akrabalarına gösteririm diyerek benden para istedi. Ona 500 lira para verdim, daha sonra takılarımı da bozdurup parasını O.A.’ya verdim. Benden para istemeye ve cinsel ilişkiye girmem için zorlamaya başlayınca bende şikayetçi oldum” dedi.
SUÇLAMALARI REDDETTİ
Tutuklu olarak yargılanan O.A ise mahkemede verdiği ifadesinde “E.B ile kendi rızası ile beraber olduk. Sarhoştu ve cinsel ilişkiye girdiğimizde kendisinde tam olarak değildi. Ben daha önceki erkek arkadaşı ile görüşmesini engellemek için bu videoyu çektim. Ben kendisinden borç para aldım. Asla şantaj yapmadım. Onu korkutmak için mesajlar attığım doğrudur” dedi.
Mahkeme heyeti dosyadaki eksik evrakların tamamlanması için mahkemeyi ileri bir tarihe alırken O.A.’nın tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.