Birahaneye pompalı tüfekle saldırıda bir kadın hayatını kaybetti

100

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesi Çay Mahallesi’nde bulunan bir birahanede meydana gelen olayda Vedat K. adındaki şahıs birahaneye gelerek, birahanede kayıt dışı olarak çalışan Özbekistan uyruklu Ozodkhon Abdıkarımova’nın bulunduğu masanın önüne gelerek yanında bulunan poşetin içine gizlediği pompalı tüfeği çıkararak masada arkadaşları ile beraber oturan Abdıkarımova’ya doğrulttuğu esnada  masada bulunanlar panik ve korku ile kaçarken Vedat K. elindeki pompalı tüfeğin tetiğine arka arkaya basarak ateş etti. Pompalı tüfekten gelen mermiler vücuduna isabet eden Abdıkarımova kanlar içinde yere yığılırken Vedat K. silahını olay yerinde bırakarak kaçtı.

Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerinse sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen sağlık ekiplerinin yaptığı kontrol sonrasında silahlı saldırı sonucu Abdıkarımova’nın hayatını kaybettiği tespit edildi. Abdıkarımova’nın cesedine olay yeri inceleme ekiplerinin yaptığı incelemeden sonra genç kadının cesedi hastane morguna kaldırıldı.

İŞYERİNE TUTANAK TUTULDU

Yaşanan saldırı sonrasında emniyet güçleri soruşturma başlatırken birahane sahibinin Özbekistan uyruklu Abdıkarımova’nın kayıt dışı olarak konsomatris olarak çalıştırıldığı tespit edildi. Polis ekipleri kayıt dışı konsomatris çalıştırdığı tespit edilen birahane sahibi hakkında tutanak tuttular. Cinayeti işlediği tespit edilen Vedat K.’nın cezaevinden kısa bir süre önce tahliye olduğu tespit edildi..

VEDAT K. YAKALANARAK GÖZALTINA ALINDI

Cezaevinden yeni çıkan ve evli olan Vedat K.’nın Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde, Özbekistan uyruklu Ozodkhon Abdıkarımova’yı pompalı tüfekle öldürdükten sonra kaçan Vedat K., jandarmanın ve polislerin ortak işbirliği ile yapılan bir operasyon sonrasında Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde bulunan Basat köyü yakınlarında yakalanarak gözaltına alındığı ve ilk ifadesinde Vedat K.’nın öldürdüğü Özbekistan uyruklu Ozorkhon Abdıkarımova ile arasında duygusal bir ilişki olduğu öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.