Yaşlı kahveci dükkanında bulduğu 10 bin doları sahibine verdi

79

Kayseri’nin Melikgazi ilçesinde meydana gelen olayda 61 yaşında ve 40 yıldır kahve dükkanında çalışan Mehmet Tohumcu, çalıştığı dükkanın tezgah aralığında bir poşet gördü. Poşeti açtığında ise içinde 10 bin dolar olduğunu fark edince parayı yanına alarak Melikgazi İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürerek teslim etti. Bu esnada parasını kaybeden Mustafa Cindoruk’un olayı polislere bildirdiği tespit edilirken Mehmet Tohumcu’nun parayı emniyete getirmesi herkes tarafından takdirle karşılandı.
Parasını kaybeden Mustafa Cindoruk Melikgazi İlçe Emniyet Müdürlüğüne gelerek parasını teslim alırken yaptığı açıklamada “ Sabah erken saatlerde döviz bürosundan yüklü miktarda döviz satın aldım. Daha sonra işyerime giderken bir kaç yerden alışveriş yaptım. Bir ara poşetimi yere düşürdüm ve dikkatli bir şekilde yerden aldım. İş yerime gelince poşeti açıp paraları saydığımda paranın az olduğunu fark ederek büyük bir panik yaşadım. Döviz bürosuna giderek bana paranın eksik verilmiş olup olmayacağını sorduğumda paranın tam verildiğini söyleyince bende işyerime giderken alışveriş yaptığım dükkanları dolaşıp sormaya başladım. Daha sonra Mehmet Tohumcu’nun çalıştığı kahveciye geldiğimde ona para bulup bulmadığını sorduğumda “ Evet parayı buldum ve Melikgazi İlçe Emniyet Müdürlüğüne teslim ettim” deyince bir anda çok mutlu oldum. Allah Mehmet amca gibi insanlardan razı olsun” dedi.
Çalıştığı iş yerinde parayı bulan Mehmet Tohumcu da, “Dükkanda çalışırken temizlik yaparken tezgahın arasında bir poşet gördüm. İçini açınca para olduğunu görünce hemen parayı muhafaza ederek emniyeti aradım. Parayı tutanakla emniyete teslim ettim. Ardından paranın sahibi dükkanıma gelip burada para düşürmüş olabileceğini söyleyince bende parayı bulduğumu ve emniyete teslim ettiğimi söyleyince çok sevindi. Beraber Melikgazi İlçe Emniyet Müdürlüğüne giderek parasını aldı. Ben haram para yemem o yüzden o parayı sahibine teslim etmek için emniyetimize teslim ettim. Her duyarlı vatandaş zaten bunu yapar” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.