Sanatçılardan Diyarbakır annelerine büyük destek

77

Çocuklarının HDP tarafından kandırılarak dağa kaçırıldıklarını iddia ederek Diyarbakır HDP İl Başkanlığı binasında oturma eylemi yapan ailelere Hasan Kaçan, Hülya Koçyiğit, Gülben Ergen, Yavuz Bingöl ve Muazzez Ersoy’unda aralarında bulunduğu bir çok sanatçı Diyarbakır annelerini ziyaret ederek onlara destek verdi.
Gülben Ergen, Yavuz Bingöl, Muazzez Ersoy, Hülya Koçyiğit ve Hasan Kaçan sabah saatlerinde Diyarbakır HDP il binası önüne gelerek burada evlatlarının bulunması için eylem yapan annelerle tek tek görüştüler.
Annelerle görüşen sanatçılar bu anlarda duygusal anlar yaşadılar. Çocuklarının resimlerini göstererek onlara olan özlemlerini anlatan annelerin sözleri ünlü sanatçıların duygusal anlar yaşamasına sebep oldu.
Ziyaret sonrasında Hülya Koçyiğit, yaptığı açıklamada “Burada toplanan annelerin içindeki yangını fark ederek vicdanımın sesi ile buraya onlara destek olmaya geldim ve her zaman onların yanında olacağım. Artık analarımız ağlamasın. Onların bu mücadelesinde sonuna kadar yanlarında olacağım” dedi.
Gülben Ergen’de basın mensuplarına yaptığı açıklamada “ Bir anne feryat ediyorsa o feryadın önünde hiç bir güç duramaz. Annelerin çığlıkları, içlerinin yanmasından dolayıdır. Anneler sadece evlatlarını aradıkları için buradalar” dedi. Ardından dün yaşanan saldırı sonrasında hayatlarını kaybeden vatandaşlar için düzenlenen törene katılan Gülben Ergen “Teröre lanet olsun” dedi.
Muazzez Ersoy’da “ Annelerimizin feryatlarına ortak olmak için buraya geldik. Bizim de tek dileğimiz bu annelerin evlatlarına kavuşmaları. Bizler onlara destek olmak için buradayız ve burada onların yanında olmaktan dolayı ayrıca kendimi mutlu hissediyorum” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.