Soyunma kabini sapığı müezzinin tutukluluğu devam ediyor

54

 

Bursa’nın Nilüfer ilçesinde Temmuz ayında meydana gelen olayda bir  alışveriş merkezindeki  mağazada iddialara göre M.V adındaki kadın aldığı bir kıyafeti denemek için soyunma kabinine girip kıyafeti denemek isterken, soyunma kabinin üzerinden bir cep telefonu ile görüntülendiğini fark ederek çığlık attı. M.V adındaki kadının çığlığı üzerine soyunma kabini dışında durmakta olan müezzin Yakup Ç. kaçmaya başladı. M.V. adındaki kadın kıyafetlerini giyerek hızla olay yerinden kaçmakta olan Yakup Ç.’nin peşine düşerek mağazada bulunan güvenlik görevlilerin yardımı ile Yakup Ç. adındaki şahsı yakalattı.

 

Güvenlik güçleri tarafından yakalana Yakup Ç.’nin cep telefonuna el koyan özel güvenlik görevlileri olayı polise bildirdiler. Olay mahalline gelen polis ekipleri de Yakup Ç.’yi gözaltına alarak Nilüfer Emniyet Müdürlüğüne götürdüler. Burada ifadesi alınan Yakup Ç. sevk edildiği adliyede çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Yakup Ç.’nin Bursa 5.’nci Asliye Ceza Mahkemesi’nde yapılan ilk duruşmasında Yakup Ç. hakkında ‘cinsel taciz ve özel hayata ihlal’ suçlarından 3 yıldan 9 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmasına başlandı. Duruşmada kendisine savunması sorulan Yakup Ç. “Olay günü alışveriş yapmak için bir mağazaya girdim. Kıyafet denemek için bir kabine girdiğimde samimi bir arkadaşımın sesini duyar gibi olunca ona şaka yapmak için onun yan kabinde olduğunu düşünerek video ve fotoğraf çekmeye başladım. Orada başka bir kadının bulunduğunu bilmiyordum. Daha sonra mağazadan ayrıldım ve kısa bir süre sonra alışveriş merkezinin özel güvenlikçileri beni durdurdu ve gözaltına alındım. Olaydan sonra ben ve ailem mağdur olduk. Müezzinlik mesleğinden ihraç edildim. M.V. adındaki hanımefendiden defalarca özür diledim. Beni affetmelerini istiyorum. Üzerime atılan suçlamaları kabul etmiyorum ve beraatimi talep ediyorum” dedi.

 

Mahkemede M.V. adındaki kadın verdiği ifadesinde “ Elbise denemek için üzerimi değiştirirken kafamı kaldırdığımda kabinimin üstünde bir cep telefonu ile görüntülerimin çekildiğini görünce çığlık attım. Çığlığım üzerine kaçan kişinin ardından kıyafetimi giyerek onu takip ettim ve özel güvenlikçilere yakalattım. Polis geldiğinde cep telefonunda benim ve bir çok kadının çekilmiş video ve fotoğraflarını buldular. Şikayetçiyim ve en ağır cezayı almasını talep ediyorum” dedi.

Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı erteledi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.