Almanya’da camilere asılsız bomba ihbarı yapılıyor

190

Kimliği meçhul kişi veya kişiler tarafından sabah 08:56 sularında e-posta ile yapılan ihbarda  Almanya’nın Duisburg şehrinde bulunan Merkez Camisine bomba koyulduğu ihbarı yapılırken bombanın da saat 11:00 gibi patlayacağı notu bırakıldı.

“BOMBA İHBARIYLA MÜSLÜMANLARA KORKU SALMAK İSTİYORLAR”

Bomba ihbarının yapılması sonrasında T.C. Düsseldorf Başkonsolosluğu Din Hizmetleri Ataşesi Mustafa Akpınar, Merkez Camisine gelerek bilgiler aldıktan sonra yaptığı açıklamada “ Son zamanlarda Almanya’da özellikle Müslümanların din özgürlüklerini engellemek için saldırılar yapıldığını ve bundan büyük bir endişe duyduklarını dile getirirken Müslüman cemaati olarak tüm insanlığı barışa davet ediyoruz. Ama bizim bu davetimize karşılık İslam düşmanlığı, İslamofobik davranışlar her geçen gün giderek daha da artamaya başladı. Bu konuda Alman makamlarının ciddi önlemler almasını bekliyoruz. Tüm camilerimizde güvenlik kameraları var ama bunlarla bu tip saldırıların ve ihbarların doğru olup olmadığını tespit etmemiz imkansız. Bu yüzden Alman makamlarının bize bu tarz konularda desteklerini bekliyoruz” dedi.

Açıklamalarına devam eden Mustafa Akpınar “ Daha öncede bir çok kez asılsız bomba ihbarları yapıldı. Bunun en son örneği Köln Merkez Camisi ile Duisburg Merkez Camisine yapılan asılsız ihbarlardır. İhbarlar sonrası camilerimizde aramalar yapıldı ve bomba bulunmadı. Bu asılsız ihbarların amacı sadece camilerimizde ibadet eden Müslümanları tedirgin etmekten başka bir şey değildir. Böylece camiye giden Müslümanları korkutarak yıldırmaya çalıştıklarını düşünüyoruz” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.