Ramazan ayında şort giydiği için bir kızı darp eden şahıs 4 yıl hapis cezası aldı

59

14 Haziran 2017 günü meydana gelen olayda İstanbul Pendik’te üniversite öğrencisi Asena Melisa Sağlam, bindiği Pendik-Aydos minibüsünde Ramazan ayında şort giydiği için Ercan Kızılateş tarafından saldırıya uğramış ve bu olayın sosyal medyada uzun süre konuşulması üzerine önce gözaltına alınmış, ardından serbest bırakılınca olayın sosyal medyada infial yaratması üzerine tekrar gözaltına alınarak tutuklanmıştı.
Sanık Ercan Kızılateş tutuklandığı davada yaptığı savunmasında “ Ramazan günü oruçluydum. Bayan arkadaş üzerinde bir şort ile minibüse binmiş. Bende hanımefendiyi ikaz etmek istedim ve kendisine “ Arkadaşım haya denen edep denen bir şey var. Bu kıyafetle toplu taşıma araçlarına böyle binmeniz hiç yakışık alacak bir durum değil” dedim. Benim bu sözlerim üzerine de bayan arkadaş “ Sen de o zaman böyle araçlara binen hanımlara bakma” dedi. Bende kendisine karşılık olarak “İnsanlar nefsine hakim olamayabilir, sizin giyiminiz beni tahrik etti” diyerek kendisine tokat attım ve minibüsten inerken bana arkadan saldırmaya kalkışınca onu engelleyerek minibüsten indim” diyerek ifade vermişti.
Mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderilen Ercan Kızılateş 24 aydır tutuklu bulunurken bugün davanın karar duruşmasında kendisine Asena Melisa Sağlam’a “hayasız ve edepsiz” dediği için 5 ay daha hapis cezası verilmesi kararlaştırılırken daha önceki dosyalarla beraber toplam 45 ay hapis cezasına çarptırılmış olurken verilen tüm cezalar mahkeme tarafından üst sınıra yakın verilmiş olması dikkatlerden kaçmazken Kızılateş cezaevinde 21 ay daha kalacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.