Tartıştığı ağabeyinin evini yaktı

54

Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesi Talaytepe Mahallesi Zümrüt 4 sitesinde yaşanan olayda ismi öğrenilemeyen bir şahıs ağabeyi ile bakıma muhtaç olan anne ve babalarının bakımı için teklifte bulundu.
Kardeşinin teklifine kendisinin anne ve babasına bakacağını ve bu bakımı da kendi evinde yapacağını söylediğinde, ağabeyine annesinin ve babasının bakımını kendisine vermemesi durumunda evini ateşe vereceğini söyledi.
İki kardeş arasında yaşanan tartışmanın uzaması ve ağabeyin anne ve babasını kendisine verilmemesine sinirlenen küçük kardeş eline aldığı yanıcı bir madde ile ağabeyinin evine gelerek içeride insanların bulunmasına aldırmadan evin kapısını ateşe vererek olay yerinden kaçtı.
Evlerini kapısında yangın başladığını gören aile fertleri büyük bir korku ile balkona çıkarak yardım çığlıkları atması üzerine, komşuları durumu itfaiye ve sağlık ekiplerine bildirdiler. Olay yerine gelen itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile yangın kısa sürede söndürülürken yan binada bulunan komşuları yangından çıkan dumandan etkilenerek hastaneye kaldırıldılar.
Hastaneye kaldırılan 4 kişinin hastanede yapılan kontrollerinin ardından taburcu edildiği öğrenildi.
Yaşanan olaydan sonra komşular polislere verdikleri ifadelerinde “İki kardeşin arasında yaşanan aile problemlerinden dolayı devamlı sorunlar yaşadıklarını, daha önce de yaşadıkları tartışmada olayların büyümesini güvenlik güçlerinin araya girmesi sonucu engellendiğini belirterek, yangını başlatan küçük kardeşin yakalanarak tutuklanmasını talep ettiler.
Yangını başlatan kişinin yakalanması için emniyet güçleri geniş çaplı bir araştırma yaparak şahsın yakalanması için operasyon başlattı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.