Gaziantep’te sevdiği kızı kaçıran gence kanlı infaz

99

Gaziantep’te yaşanan olayda 20 gün önce Muhammet Hideyo adındaki genç sevdiği R.A. adındaki kızı kaçırarak Vatan Mahallesi’nde kiraladıkları evde birlikte yaşamaya başladılar. Kızlarının kaçırılmasından sonra R.A.’nn ailesi uzun uğraşlar sonucu telefonla ulaştıkları kızı ve sevgilisini barışmak için evlerine yemeğe davet ettiler. Muhammet Hideyo ve R.A. ailelerin rızalarını alacakları umudu ile el öpmeye R.A.’nın ailesinin yaşadığı Umut Mahallesi’ndeki evlerine gittiler.

Evden yemek sonrası R.A.’nın ailesinin fertleri Muhammet Hideyo’yu dışarı davet ettiler. R.A.’nın ağabeyleri tarafından Uzay Çatalı Pazaryeri mevkiinde bulunan boş bir arsaya götürülen Muhammet Hideyo burada R.A.’nın ağabeyleri tarafından defalarca bıçaklandı. Olayı gören vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine gelen sağlık ve polis ekipleri yaptıkları ilk incelemede Muhammet Hideyo’nun olay yerinde hayatını kaybettiğini tespit ederken ambulansla Muhammet Hideyo’nun cenazesi otopsi yapılması için Gaziantep Adli Tıp Kurumuna götürüldü ve burada yapılan ilk incelemede Muhammet Hideyo’nun 15 bıçak darbesi ile hayatını kaybettiği belirlendi.

Yaşanan infazdan korkan Muhammet Hideyo’nun ailesi kendilerine de saldırılmasından korktukları için Gaziantep’ten kaçarak izlerini kaybettirdiği öne sürülürken, Adli Tıpta bulunan cenazenin teşhisi için uzun süre teşhis edilemedi.

Olay sonrasında polisler tarafından Muhammet Hideyo’nun kaçırdığı R.A. gözaltına alınarak Adli tıp Kurumuna götürülerek Muhammet Hideyo’nun cenazesinin teşhisi yapıldı. Emniyet güçleri cinayet sonrasından R.A.’nın ailesinden 4 kişi yakalanarak gözaltına alındılar. Olayla ilgili soruşturma devam ettiği bilgisine ulaşıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.