Balon balığı parmağının yarısını kopardı

31

Ağustos ayında yaz tatili için  memleketleri Mersin Anamur ilçesine giden Sakarya’nın Erenler ilçesinde oturan Bahadır D. ve ailesi talihsiz bir olay yaşadılar.  Bahadır D.ve 8 yaşındaki kızı E.D.B.Anamur Kaledran denize girdiler. Denizde yüzerlerken kısa bir süre sonra E.B.D’nin çığlık atması üzerine babası Bahadır D. kızını denizden çıkardığında elini kanlar içinde  görmesi üzerine kızı E.B.D.’yi ambulansla Anamur Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. E.D.B.’ye Anamur Devlet Hastanesi’nde yapılan ilk tedavi sonrası ambulansla Antalya Devlet Hastanesi’ne kaldırılan E.B.D.’nin sol el yüzük parmağının yarısının koptuğu belirlendi. Antalya Devlet Hastanesi’nde E.D.B.’ya yapılan operasyon sonrasında tedavisi tamamlanarak hastaneden taburcu edildi.
Baba Bahadır D. yaşadıklarını “ Ailemle beraber her yıl 15-20 gün memleketimiz olan Anamur’a gidiyoruz. Kızımla beraber biraz yüzmek için plaja gittik. Kızım biraz rahatsız olduğu için denizde yanında ya ben ya annesi duruyordu. Ben kızıma denizden çıkıyorum annen yanına gelsin diyerek kıyıya doğru ilerlerken kızım birden çığlık atmaya başladı. Kızıma ne olduğu sorduğumda bana sadece “parmağım” diyebildi. Hemen yanına gidip parmağına baktığımda bir beyazlık görünce bir yere sürttüğünü düşündüm. Ama parmağını çevirdiğimde kıkırdaklarını gördüm. Su seviyesi dizlerimin hizasında idi. Suya bakınca beneli balon balığını görünce ne olduğu anladım. Hemen ambulansla kızımı hastaneye kaldırdım ama kızım bir parmağının yarısını kaybetti. Kızımın psikolojisi bozulduğu için destek almaya başladık” diyerek anlattı.
Sol el yüzük parmağının yarısını balon balığının ısırması sonucu kaybeden E.B.D.” Denizde yüzerken parmağıma bir şeyin bir kaç kez değdiğini hissettim. Daha sonra elimi ısırdığında elimi sudan çıkardığımda parmağımı görünce çok korktum ve çığlık attım. O sırada ailem geldi ve beni hastaneye götürdüler. Hastanede parmağımın yarısını kestiler” diyerek yaşadıklarını anlattı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.