Yıllar sonra bulduğu babasına tazminat davası açtı

76

Muğla’da yaşayan ve burada otobüs şoförlüğü yapan Cihan Altın, bir yolcusunun uyarısı sonrası yıllarca babası diye bildiği ve 6 yaşında kaybettiği babasının gerçek babası olmadığını bir tesadüf sonucu öğrendi.

Yolcu olarak otobüsüne binen 2 kişiden birisinin evli ve 1 çocuk babası olan Cihan Altan’a “babana benden selam söyle” demesi üzerine şüphelenerek eve giderek annesini sıkıştırdı. Annesi oğlunun sıkıştırmalarına dayanamayarak gerçek babasının Orhan K. olduğunu söylemesi üzerine Cihan Altın büyük bir şok yaşadı. Hemen mahkemeye müracaat ederek daha önce babası olarak bildiği adamın DNA testi sonucunda onun babası olmadığını tespit ettirdi.

Mahkemeye müracaat ederek öz babasının mezarda yatan babasının olmadığının  kesin tespiti sonrasında annesinin kızlık soyadını geri aldığı Orhan K.’ya babalık davası açtı. Mahkeme emri ile Orhan K.’dan alınan DNA örnekleri ile Cihan Altan’ın DNA örnekleri %99,6 oranında kesinleşmesi üzerine Cihan Altan bu kez de öz babası Orhan K.’ya 335 bin liralık babalık görevini getirmediği için manevi tazminat davası açtı.

Konu hakkında açıklama yapan Cihan Altan “Gerçek babası ile ilgili bilgiye tesadüfen ulaştığını, konu hakkında amcası ile konuştuğunda kendisine boş ver boşuna uğraşma, senin böyle bir şeye ihtiyacın yok dediğini ama annesi sıkıştırınca annesinin kendisine gerçeği söylemek zorunda kaldığını açıkladı. Öz babamın benden haberi varmış ama kabullenmek istememiş. Yıllarca babasız büyümenin zorluğunu ve acısını çektim. Hiç bir kusurum hatam yokken babasız büyümek zorunda kaldım. Şimdi öz babam bu yılların hesabını vermeli” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.