Minik Alptuğ’a ne oldu?

115

Balıkesir’in Manyas ilçesi Boğazpınar Mahallesi’nde meydana gelen olayda iddialara göre mahalle sakini olan E.I dere kenarında bir çocuğun hareketsiz olarak yattığını gördü. Dere kenarına inerek yerde yatan çocuğun yanında yaklaşan E.I. yerde yatan çocuğun mahalle sakini Hasan Özel’in oğlu Alptuğ olduğunu fark ederek minik çocuğu kucaklayarak Manyas Devlet Hastanesi’ne götürdü. Manyas Devlet Hastanesine götürülen 2 yaşındaki minik Altuğ’a hastanede doktorların yaptıkları müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayayını kaybetti. 2 yaşında hayatını kaybeden Altuğ Özel için Boğazpınar Mahalle Camisinde kılınan öğle namazından sonra mahalle mezarlığında gözyaşları ile toprağa verildi.

 

Minik Alpuğ’un ölümü sonrası Manyas Jandarma Komutanlığı ekipleri yaptıkları araştırmalar sonucu minik Alptuğ’un ölümünü şüpheli bularak soruşturma başlattı Minik çocuğun bulunduğu dere kenarına yakın yerlerde bulunan vatandaşların alınan ifadeleri sonrasında Alptuğ’un yaralı bulunmasından kısa bir süre önce olay yerinden bir kamyonun hızlı bir şekilde geçtiği bilgisine ulaşan Manyas Jandarma Komutanlığı ekipleri yaptıkları araştırmalar sonrasında kamyon sürücüsünün minik Alptuğ’u dere kenarında yerde yatarken bulan E.I.’nin oğlu F.I. olduğu tespit edildi.

 

Bunun üzerine jandarma ekipleri E.I ve oğlu F.I.’yi yakalayarak gözaltına aldılar. Jandarma Komutanlığı’nda ifadeleri alından E.I. ve F.I kaza ile ilgilerinin bulunmadığını belirtmeleri üzerine bugün serbest bırakıldılar. Olayla ilgili araştırmaların devam ettiği öğrenilmiştir.

 

Manyas Jandarma Komutanlığı ekipleri, hastaneye ağır yaralı getirilen Alptuğ’un ölümünü şüpheli bularak, soruşturma başlattı. Dere kenarındaki görgü tanıklarının ifadesine başvuran ekipler, Alptuğ’un yaralı bulunduğu yerden kısa süre önce kamyonun hızla geçtiği bilgisine ulaştı. Yapılan araştırma sonucu kamyonu kullananın, Hasan Özel’e Alptuğ’un durumu bildiren E.I.’nın oğlu F.I. olduğu belirlendi. Bunun üzerine F.I. ile babası E.I., dün gözaltına alındı. Baba- oğul, jandarmadaki ifade işlemleri sonrası bugün serbest bırakıldı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.