FETÖ sanığından komik savunma

51

Konya’da tutuksuz olarak Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) yönelik soruşturma kapsamında, yargılanan eski öğretmen karı kocanın yargılanmasına devam edildi.

Sanıklar Burak K. ve eşi Tuğba K, Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi’yle (SEGBİS) Konya 8. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya katılırken sanıkların avukatı mahkemede hazır bulundu.

Sanık Burak K. hakkındaki suçlamaları reddederek,  FETÖ’nün sendikasına üye olduğunu ama asla FETÖ terör örgütü ile bir bağlantısının bulunmadığını öne sürerek bugüne kadar sendikaya üye olmaları için hiç bir kimseye baskı yapmadığını söyledi.

Burak K. ayrıca sşi Tuğba K’nin beraatini talep ederek, “Eşimin bu davadan yargılanmasında suçunun bulunmadığını, eşinin sendikaya kendisi de üye olduğu için üye olduğunu, o dönemde eşinin hamile olduğunu ve bebek için eşine hediye olarak sürpriz olarak kapatılan Bank Asya’da hesap açtım” dedi.

Mahkeme başkanının Burak K.’ya “ Cep telefonunda ByLock bulundu ve bu telefondan yaptığın görüşmelerde Fethullah Gülen için “büyüğümüz” diye bahsettiğinin kendisine hatırlatılması üzerine Burak K. yazışmaları inkar ederek “Bahsettiğiniz bazı kişileri tanıyorum. Mahkemede okunan bir çok içeriği okudunuz ama bu içerikler benim tarzıma uygun değil” dedi.

Mahkemede tanık olarak beyanlarda bulunan B.E, Akşehir’de ikamet ettiği dönemde Burak K. ile  tanıştığını ve sanığın kendisini örgütün sözde “Akşehir öğretmen imamı” olarak tanıtarak, ve kendisinin sendikaya üye olmasını istediğini ama bu teklifi kabul etmediğini ileri sürdü. Burak K., B.E.’nin kendi aleyhine verdiği ifadeleri kabul etmedi.

Mahkeme heyeti, dosyadaki eksikliklerin giderilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.