Adana’da mahallede cinsel taciz iddiası ortalığı karıştırdı

43

Adana’nın Seyhan ilçesi Dumlupınar Mahallesi 38070 Sokak’ta meydana gelen olayda kimliği tespit edilemeyen 25 yaşlarındaki bir kişi, aynı mahallede oturduğu ismi açıklanmayan 11 yaşındaki bir erkek çocuğunu okul çıkışı kendi evine götürerek tacizde bulundu. Çocuğun uğradığı cinsel taciz sonrasında tutulduğu evden çığlıklar atarak kaçması sonucu olayı gören mahalleli bir anda tacizcinin evinin önüne geldiler. Mahalleli önce tacizcinin evini taşlamaya başlarken, mahalle halkından bazı kişiler tacizcinin evini yakma girişiminde bulundular. Daha sonra mahalleli tacizcinin evden kaçtığının öne sürülmesi sonrası evin önünde toplanan öfkeli mahalleli “idam” çığlıkları atmaya başladı.

EVİN ÖNÜNDEKİ KALABALIĞI BİBER GAZI İLE DAĞITTILAR

Olayların büyümesi üzerine mahalleye Yunus, Asayiş, Özel Harekat ve Çevik Kuvvet ekipleri sevk edildi. Mahalleye gelen güvenlik güçleri tacizcinin evinin çevresinde geniş güvenlik önlemleri aldı. Mahalle halkından taşkınlıkta bulunanlara güvenlik güçleri biber gazı sıkarak uzaklaştırmaya çalıştı. Tacize uğrayan 11 yaşındaki erkek çocuğu çocuk şubeye götürülerek burada uzman psikologlar eşliğinde ifadesi alınırken, olay sonrası kaçtığı iddia edilen taciz suçlusu kişinin yakalanması için çalışmalara başlandığı ve konu hakkında soruşturma açıldığı bilgisine ulaşıldı.

Mahalle halkı yaptığı açıklamalarda akşam saatlerinde bir evden çocuk bağırma sesleri duyduklarını, daha sonra çocuğun evden kaçarken kendilerine tacizde uğradığını söylemesi üzerine burada toplandıklarını ve evi taşladıklarını söyledi. Daha sonra evde kimsenin olmadığının tespit edilmesi üzerine bazı mahalleli gençlerin evi yakmak için girişimde bulunduğunu ama aklı selim mahallelilerin bu eylemi engellediklerini söyledi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.