Oğlunu pompalı tüfekle öldüren babaya….

27

Antalya’nın Aydın Mahallesi’nde meydana gelen olayda babasıyla yaşayan Orhan Sönmez, odasında olay günü akşam saatlerinde odasına girip yüksek sesle müzik dinlemeye başladı.

Baba Fevzi Sönmez, oğlunu yüksek sesle müzik dinlememesi konusunda uyardı. Babasının uyarısı üzerine baba ve oğul arasında tartışma yaşanmaya başlandı.

OĞLUNU POMPALI TÜFEKLE VURDU

Oğlu ile tartışmasının büyümesi üzerine Fevzi Sönmez sinirlerine hakim olamayarak evde bulunan pompalı tüfeği alıp, oğluna bir el ateş etti. Fevzi Sönmez’in pompalı tüfeğinden çıkan saçmalarla karnından vurulan  oğlu Orhan Sönmez kanlar içinde yere yığıldı.

İhbar üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi.

HASTANEDE HAYATINI KAYBETTİ

Babasının pompalı tüfek ile ağır yaraladığı Orhan Sönmez’e olay yerine gelen sağlık ekipleri yaptıkları ilk müdahalenin ardından ambulansla hastaneye kaldırıldı. Hastanede doktorların tüm müdahalelerine rağmen Orhan Sönmez kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Olayın ardından gözaltına alınan baba Fevzi Sönmez, polis merkezindeki işlemlerinin ardından çıkarıldığı sulh ceza hakimliğince tutuklanarak cezaevine gönderildi.

BİLEREK VE İSTEYEREK YAPMADIM

Oğlunu öldürmek suçundan ömür boyu hapis cezası istemi ile yargılanan Fevzi Sönmez hakim karşısına çıktı. Mahkemenin karar duruşmasında son savunması sorulan baba Fevzi Sönmez “Oğlumun elinde olan pompalı tüfeği almak için aramızda boğuşma oldu ve bu sırada pompalı tüfek ateş aldı. Olayı bilerek yapmadım, her şey kaza sonucu meydana geldi. Tahliyemi talep ediyorum” dedi.

Mahkeme heyeti açıkladığı kararında sanık Sönmez’e alt soya karşı kasten öldürme suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası verdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.