Sigara kavgasında 6 kişi yaralandı

34

İstanbul’un Esenyurt ilçesi Mehterçeşme Mahallesi’nde meydana gelen olayda bir internet kafe önünde yaşanan tartışma kısa bir süre sonra yerini silahlı bir kavgaya bıraktı.
KAFE ÖNÜNDEKİ TARTIŞMA SİLAHLI KAVGAYA DÖNDÜ
İnternet kafe önünde bulunan Kürşat T. ve aralarında 2 kişinin bulunduğu kişiler, sigara isteme yüzünden diğer gençlerle tartışmaya başladılar. Tartışmanın küfürleşmeye dönüşmesi sonrasında kavgaya dönüştü. Kavga esnasında Kürşat T. üzerinde bulundurduğu ruhsatsız silahı ile çevresindeki gençlere doğru ateş etmeye başladı.
6 KİŞİ YARALANDI
Kürşat t.’nin silahından çıkan mermiler sonrasında yabancı uyruklu Sukhrob S., Aydın Y., Yusuf A., Kadri A., Ömer A. ve Ömer D. yaralandılar. Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildiler. Olay yerine gelen sağlık ekipleri yaralıları ambulanslarla hastanelere kaldırdılar ve yaralılar kaldırıldıkları hastanede tedavi altına alındılar.

KÜRŞAT T. YAKALANDI
Olayda ruhsatsız silahını kullandığı tespit edilen Kürşat T. olaydan kısa bir süre sonra Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Kürşat T. ile beraber olay karıştığı tespit edilen 2 kişinin aranmasına devam edilirken Kürşat T.’nin daha önce de uyuşturucu kullanmak ve kasten yaralama suçlarından sabıkası olduğu belirlendi.
YAŞANAN OLAYLAR CEP TELEFONU KAMERASINDA
İnternet kafe önünde silahlı kavga çevrede bulunan bir vatandaş tarafından dakika dakika cep telefonu ile kaydedildi. Görüntülerde tartışmanın başladığı, sonrasında Kürşat T.’ nin tabancasını belinden çıkararak hedef gözeterek ateş ettiği ve kaçtığı anlar görüntülere yansıdı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.