İçinde müşterileri varken tahliye edildi

34

İddialara göre bir banka İzmir’in Konak ilçesi  Mürselpaşa Caddesi’nde bulunan otelin mülk sahibinin, kendisine olan borcu sebebiyle mahkemeye müracaat ederek otelin tahliyesine ve satışına karar çıkarttı. Çıkan karar üzerine otele gelen banka avukatları ve yetkililer otelde bulunan 107 personel ve 350 müşteri bulunan 207 odalı oteli boşaltmaya başladılar.

Boşaltma kararına müşteriler ve otel çalışanları tepki gösterdi. Konu hakkında açıklamada bulunan otel müdürü Erol İnce “ Bize tahliye kararı ile ilgili her hangi resmi bir tebligat ulaşmadı. Bizim mülk sahibi ile aramızda 5 yıllık kontrat mevcut. Ama banka mülk sahibinin borcu nedeniyle tebligat göndermeden tahliye işlemine başlattı. Otelimizde 207 oda ve hali hazırda yaklaşık 350 müşteri var. Ayrıca burada çalışan 107 personel ailesine bakıyor. Herkesi mağdur ettiler. Bize süre dahi tanımadan hemen oteli tahliye ettiler” dedi.

‘HERKES MAĞDUR OLDU’

Mahkemenin verdiği tahliye kararı sebebiyle büyük bir mağduriyet yaşadıklarını ifade eden otel müdürü İnce, yaşadıklarından dolayı davacı olduklarını dile getirerek, “‘Banka avukatları ve yetkililer otelimize gelerek bize “Oteli boşaltmaya geldik, lütfen odaları tahliye dedin’ dediler. İçeride müşteriler olmasına rağmen İşlemleri de devam ettirdiler. Müşterilerimiz mağdur oldu, onların mağduriyetlerini gidermek için çabalıyoruz. Müşterilerimizi mağdur etmemek için paralarını ödeyerek başka otellerde oda ayarlıyoruz. Bu otelde 107 personel çalışıyor ve buradan sağladıkları gelirle ailelerine bakıyor. Burada çalışan işçilerimizin de mağduriyetini gidermek için başka otellere alacağız. Bankaya dava açtık ve mağduriyetimizin giderilmesi için bu olayın takipçisi olacağız” dedi.

Mülk sahibi Nuri Sevil ise İnce’nin açıklamalarının gerçek olmadığını öne sürerek, tahliye kararını 6 ay önce bildirdiklerini ifade etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.