Hırsızlar polis maket aracının tepe lambasını çaldı

37

Yapılan yeni uygulama ile sürücüleri uyarmak amacı ile Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından bir çok şehrimizin çeşitli bölgelerindeki yol kenarlarına maket trafik araçları yerleştirdi. Bu uygulama ile sürücülerin özellikle hız limitlerinin aşılmasını engellemek amacı ile konulan araç maketlerinin gerçek araçlarla birebir aynını olması için maket araçların üzerlerine ikaz lambaları konuldu.

MAKET POLİS ARACININ AKÜSÜ VE LAMBASI ÇALINDI

Hırsızlar yol kenarında bulunan polis maket araçlarını gerçek sanarak gece fırsat bilerek işe koyuldular. Antalya – Fethiye karayolunun Uğurlu kavşağı mevkiinde sürücüleri uyurmak için konulan maket trafik polis aracının aküsü ve tepe lambası kimliği meçhul kişi veya kişiler tarafından dün gece geç saatlerde çalındı. Yaşanan hırsızlık olayı ile ilgili olarak polisler bölgede bulunan tüm Mobese kayıtlarını inceleme altına aldı.

HIRSIZLAR YAKALANDI

İncelenen Mobese kamera kayıtları sonrasında maket aracın yanına bir otomobille gelerek duran iki şüphelinin, hırsızlığı gerçekleştirdiği tespit edildi.

Mobese kamera kayıtlarından otomobilin plakası ve araç içinde bulunan zanlıların eşgalleri tespit edilerek Y.Y.İ. ile B.İ. yakalanarak gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüphelilerin otomobilinde ve evlerinde yapılan aramalarda da tepe lambası ve akü bulundu.

MOBESE KAMERALARI HIRSIZLIĞI KAYDETMİŞ

Hırsızların otomobilleriyle maket trafik aracının yanına araçlarını park ettikleri ve dikkat çekmemek için araçlarının kaputunu açarak araçlarının bozulmuş şüphesi verdikleri ve daha sonra da birlikte maket polis aracının aküsünü ve tepe lambasını söktükten sonra araçları ile olay yerinden ayrıldıkları görüldü.

Ayrıca bölgede bulunan bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde de otomobilleri ile şüphelilerin bir çöp konteynerinin yanında  araçlarını park ettikleri ve araçlarının bagajından hala yanmaya devam eden tepe lambasının görüntülerine de ulaşıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.