Alkollü araç kullana şoföre cami inşaatında çalışma cezası

25

Trabzon’un Akçaabat ilçesinde yaşayan Mehmet Akkol jandarma ekipleri tarafından yapılan trafik denetlemelerinde alkollü araç kullanırken yakalandı. Hakkında jandarma ekipleri tarafından yapılan yasal işlemlerin ardından Mehmet Akkol çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından 2,5 ay hapis cezasına çarptırıldı. Mehmey Akkol tutuklanarak Beşikdüzü Açık Ceza infaz Kurumuna gönderildi. Beşikdüzü Açık Ceza İnfaz Kurumu’nda bir hafta tutuklu kalan Mehmet Akkol daha sonra Denetimi Serbestlik Yasası’ndan faydalanarak adli kontrol şartı getirilerek Mehmet Akkol’un cezası 17 gün boyunca bölgede inşaatı devam eden bir Kur’an Kursu inşaatında çalışmaya çevrildi.

Mehmet Akkol 2,5 aylık hapis cezasının değiştirilerek Kur’an Kursu inşaatında çalışma ile değiştirilmesinin ardından Kur’an Kursu inşaatında çalışmaya başladı.

Mehmet Akkol her gün sabah 09:00 ile 13:00 saatleri arasında Hıdırnebi Yaylası’ndaki Kuruçam Köyü Yayla Camisi’nde yapımı süren Kur’an kursu inşaatında çalışırken ayrıca haftanın iki günü de kolluk birimine giderek imza atıyor.

“ALLAH BANA EN UYGUN CEZAYI REVA GÖRDÜ”

Aldığı ceza hakkında açıklamalarda bulunan Mehmet Akkol “Devletin benim hakkımda vermiş olduğu her türlü cezaya razıyım ve bu konuda itirazım da yok. “Kur’an kursunda çalışmaktan da aslında çok memnunun. Normal hayatımda da çalışmayı severim. Burada çalışarak hem cezamı çekiyorum hem sevap işliyorum. Çalışırken buradaki hocamızla beraber namaz da kılmaya başladım. Alkol kullandığım için ve alkollü araç kullandığım için çok pişmanım. Yanlış bir şey yaptım, Rabbim de bu cezayı bana reva gördü. Cezamı çekmek için camiye verdi ki biraz akıllanayım” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.