İstanbul küresel tasarım merkezi olacak

63

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, Türkiye’de bir yandan tasarım kültürünün oluşmasını, bir yandan da Türk tasarımcıların dünyaya tanıtılmasını hedefleyen Design Week Turkey 2019 (Türkiye Tasarım Haftası) tanıtım toplantısında konuştu. Gülle, genç Türk tasarımcılarının dünyaya tanıtılması ve onların ihracatla tanıştırılması ile ilgili önemli çalışmalar yaptıklarını hatırlattı.

Türkiye’nin markalaşma yolculuğuna önemli bir katkı sağlayacak yeni projeyi hayata geçirdiklerini ifade eden Gülle, bu kapsamda moda ve tasarıma yönelik tüm etkinliklerin bir araya geleceği uluslararası bir organizasyon gerçekleştireceklerini, yıl boyu tasarım ve modanın konuşulacağı projeyle İstanbul’u uluslararası düzeyde, Avrasya’nın bölgesel tasarım merkezi yapacaklarını vurguladı.

Gülle ayrıca, İstanbul’un, endüstriyel, görsel, moda tasarım ajanslarının ofis açacakları küresel tasarım merkezine dönüştüreceklerinin altını çizdi.

TİM’in Ticaret Bakanlığı koordinasyonuyla bu yıl 4. kez düzenlediği Design Week Turkey, 14-17 Kasım arasında Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek.

ING Türkiye, Ford Otosan ve Türk Hava Yolları tarafından desteklenen “Tasarım Ötesi” ana teması ile düzenlenecek olan etkinlik kapsamında yüzlerce insan buluşacak.

Etkinliğe konuşmacı ve panelist olarak; Volvo, Ford, Tesla gibi tasarımda dünyada öne çıkan otomobil markalarının tasarımcılarından Niels van Roij, Londra Design Week Direktörü Ben Evans, Uluslararası IF Tasarım Forumu CEO’su Ralph Wiegmann, Social Designs’ın kurucusu Daan Rosegarde, Design For All kurucusu Ron Nabarro, Tayvan Medikal Tasarım Birliği başkanı Kevin Seng gibi alanında uzman isimler katılacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.