Havaya ateş etti şartlı tahliyesini yaktı

35

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde yaşayan 45 yaşındaki İ.A. adındaki şahıs 1996 yılında hasımları A.K. ve R.K.’yı öldürdükten sonra yapılan bir operasyonla yakalanarak tutuklanmış ve hakkında açılan dava sonunda da 15 yıl hapis cezası alarak cezaevine gönderilmişti.

3 YIL ÖNCE  ŞARTLI OLARAK TAHLİYE EDİLMİŞTİ

İ.A hakkında kesinleşen hapis cezasının bir kısmını çektikten sonra yaptığı müracaat sonrası 3 yıl önce şartlı olarak tahliye edildi. Geçtiğimiz günlerde şartlı tahliye olan İ.A. sokak ortasında havaya ateş edince vatandaşların şikayeti üzerine gelen emniyet birimleri tarafından gözaltına alınmış ve daha sonra çıkarıldığı mahkeme tarafından silahla havaya ateş etme davası açıldı ve mahkeme sonrasında hakkında 1 yıl 8 ay hapis cezası verildi.

YAKALAMA KARARI ÇIKARILDI

Havaya silahla ateş etme suçundan ceza alması sonrasında şartlı tahliye hükümlerini ihlal eden İ.A. hakkında 1996 yılında işlediği cinayet suçundan kalan cezasını çekmek üzere yakalama kararı çıkarıldı.  Hakkında yakalama kararı çıkartılan İ.A.’nın Kocaeli’nin Darıca ilçesinde bir ikamette olduğunu belirleyen Kocaeli Emniyet Müdürlüğü İnfaz Büro Amirliği ekipleri, şahsı yakalamak için çalışma başlattı.

YENİDEN CEZAEVİNE GİRDİ

İnfaz Büro amirliğine bağlı ekipler İ.A.’nın ikametine gittiklerinde İ.A.’nın içinde bulunduğu kendisine ait aracın içinde durdurarak İ.A.’yı gözaltına aldılar. İ.A. daha sonra Kocaeli Emniyet Müdürlüğüne getirilerek şahsın kalan cezasını çekmesi için cezaevine gönderildi.

İnfaz Büro Amirliği ekipleri tarafından cezaevine teslim edilirken kendisini görüntüleyen basın mensuplarına açıklamada bulunan İ.A. “Bir anlık alkolün etkisi ile havaya ateş ettim, bu kadar basit bir suçun infazımı yakacağını tahmin bile etmiyordum. Pişmanım” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.