İstanbul Airshow, sektörü dünya ile buluşturuyor

34

Paris’ten Dubai’ye bölgenin en büyük sivil havacılık fuarı olan İstanbul Airshow, kapılarını 13. Defa Atatürk Havalimanı’nda açacak.

Atatürk Havalimanı’nda 1996 yılından beri her iki yılda bir aralıksız olarak düzenlenen İstanbul Airshow Uluslararası Sivil Havacılık ve Havalimanları Fuarı ve Havacılık Endüstrisi Tedarik Zinciri Platformu, 26’ncı yaşını 24 Eylül 2020’de kutlamaya hazırlanıyor.

13’üncü defa kapılarını açacak fuar, Paris’ten Dubai’ye bölgenin en büyük sivil havacılık organizasyonu olarak sektörü bir araya getirecek.

İlklere imza atılan fuarda, yeni nesil uçak ve helikopterlerin bölgeye tanıtımı yapılacak ve 40’dan fazla hava aracı sergilenecek.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, Devlet Hava Meydanları İşletmesi destekleri, Türk Hava Yolları, Turkish Technic, TAV Havalimanları Holding sponsorluğu ve tüm eğitim ve meslek kuruluşlarının destek vermesi ile 1996 yılından beri gerçekleştirilen organizasyon, aynı zamanda Türkiye’nin “Uluslararası İhtisas Fuarı” nitelik ve tesciline sahip olan tek havacılık fuarı konumunda.

İstanbul Airshow’da, yolcu uçaklarından iş jetlerine, helikopterlerden hava ambulanslarına, sportif uçaklar ve ultralight’lara kadar tüm hava araçlarının yanı sıra uçak motorları, seyrüsefer ve uçuş kontrol sistemleri, simülatörler; yer, kargo, yolcu, ve bagaj sistem ve ekipmanları, apron ve terminal sistemleri; havalimanı güvenlik ve entegrasyon sistemleri; havalimanı tasarım ve inşaatı; havalimanı ve terminal işletmecileri; hava yolları, charter ve hava taksi işletmeleri; havacılık kulüp ve meslek kuruluşları yer alıyor. 2020 fuarında, ayrıca ilk defa ikinci el hava araçları da sergilenecek.

2023 yılı hedefleri doğrultusunda kendileri için hazırlanan özel stand paketleri ve KOSGEB desteği ile fuarda yer alacak küçük ve orta ölçekli yerli imalatçılarda hem uluslararası platformda dünya devleri ile yakın ilişki kurabilecek.

200’ün üzerinde yerli yabancı firmanın iştiraki ile düzenlenecek fuarda, farklı segmentlerde 40’ın üzerinde hava aracı da sergilenecek.

24-27 Eylül 2020 tarihleri arasında düzenlenecek fuara sektör profesyonellerinin yanı sıra ön kayıt yaptıran ziyaretçiler ücretsiz olarak girebilecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.