Kayıp Çinli kadının cesedi Bilecik’te bulundu

50

İstanbul’un Fatih ilçesinde yaşayan Çin uyruklu Lisha Yu kendisi gibi Çin Halk Cumhuriyeti vatandaşı olan erkek arkadaşı ile birlikte yaşıyordu. Lisha Yu İstanbul’da bulunan bir ittahalat firmasında çalışırken 2 Ekim günü ikametgahından kendi kullandığı 34 MM 6988 plaka sayılı otomobiliyle ayrıldıktan sonra kendisinden bir daha haber alınmadı. Beraber yaşadığı erkek arkadaşı ve çalıştığı firmadaki arkadaşları haber alamadıkları Lisha Yu hakkında kayıp başvurusunda bulundular.

Polisler kayıp olan Çin uyruklu Lisha Yu’nun ifadesine başvurdu. Lisha Yu’nun erkek arkadaşı polise verdiği ifadesinde sevgilisinin kaybolduğu gün akşam 23:30 sularında kendisini aradığını ve aracı ile küçük bir kazaya karıştığını, çarptığı araç sahipleri ile konuştuktan sonra eve geleceğini söyledi. Ama bazı anlarda telefonu tam olarak çekmediği için söylediklerini tam olarak duyamadığını bunu kendisine söylediğinde telefonu kapattığını daha sonra sevgilisinin kendisini tekrar aradığında telefonun sesini duymadığı için açamadığını ve daha sonra kendisini tekrar aradığında telefonuna ulaşamadığı için karakola giderek kayıp başvurusunda bulunduğunu söyledi.

Polisler olayla ilgili araştırmalara devam ederken kayıp Çin uyruklu Lisha Yu’nun cansız bedeni Bilecik’te bulundu. Olayla ilgili olarak 4 kişi gözaltına alınırken polis ekipleri Çin uyruklu Lisha Yu’nun neden ve nasıl öldürüldüğünü araştırmaya devam ettiği öğrenilirken, gözaltına alınan şüphelilerin emniyetteki işlemlerinin tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edileceği öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.