Efsane Cuma’nın şampiyonu kadınlar

35

“Black Friday”, “Efsane Cuma”, “Şahane Cuma” gibi farklı isimler verilen indirim günlerinde, kadınların erkeklerden daha fazla online alışveriş yaptığı ortaya çıktı.

Avantajix.com Kurucu Ortağı Güçlü Kayral, geçmiş dönemlerde genellikle Cuma günüyle sınırlı tutulan indirimleri, bu yıl bazı online mağazaların bir haftaya yaydığını, bazılarının da Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri uyguladığını bildirdi.

Cuma satışlarına ilişkin ilk verilerin ABD’den geldiğini, bir günde 7,4 milyar dolarlık satışla rekor kırıldığının ortaya çıktığını ifade eden Kayral, Türkiye’de de tüm zamanların en iyi online Efsane Cuma satışları oldu denilebileceğini kaydetti. Kayral, “500’ü aşkın tanınmış yerli ve yabancı alışveriş sitesinin partneri olan Avantajix’in verilerine de yansıdı bu rakamlar. Yakında bankalar kredi kartlarıyla internetten yapılan satışlara ilişkin net rakamları açıklarlar. O rakamlar, tüm zamanların satış rekorunun kırıldığına ilişkin iddiamızı teyit edecektir” diye konuştu.

29 Kasım Cuma günkü satışlarla ilgili olarak rahatlıkla “bir günde bir aylık e-ticaret işlemi yapıldığı” iddiasında bulunabileceklerini ifade eden Kayral, satışların Cuma gününün ilk saatleri olan 00.00 ile 02.00 arasında zirve yaptığını ve gün boyu aralıksız sürdüğünü vurguladı. Kayral, “En fazla satış yapılan ikinci zaman dilimi ise saat 20.00-24.00 arası oldu. Müşteriler en fazla giyim ve kozmetik ürünlerine talep gösterdi. Bu veri, Cuma indirimlerine kadınların daha fazla ilgi gösterdiğini ortaya koyuyor. Bu yıl kadınların gerisinde kalan erkeklerin ağırlıklı tercihi ise elektronik, cep telefonu ve uçak biletleri oldu. Bu yıl hava yolu şirketleri ile seyahat acentalarının da Cuma gününe özel kampanyalar düzenlemeleri, satışların artmasında büyük rol oynadı” şeklinde konuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.