Kraliçe 35 bin 500 lira maaşla eleman arıyor

46

İngiltere Kraliçesi İkinci Elizabeth için Buckingham Sarayı’nda hizmet verecek sosyal medya sorumlusu aranıyor. İşe alınacak kişinin yıllık brüt kazancı ise 350 bin ila 380 bin lira arasında değişecek.

Linkedin sitesine verilen iş arama ilanında dijital teknoloji dünyasının uzmanları ilana başvurmaya çağırıyor.

24 Aralık’a kadar başvurulabilecek olan iş kapsamında Kraliçe’nin kamuoyu nezdinde ve dünyadaki görünürlüğünü devam ettirmenin yeni yollarını bulmak için sürekli olarak çalışmayı gerektiriyor.

İşin gerektirdiği nitelikler de önemli. İlanda aranan şartlarla ilgili olarak, “Yaratıcı ve yenilikçi, kalem ustası ve iyi bir editör olmak, farklı gruplar, amaçlar ve formatlar için dijital içerik üretebilecek uzmanlık” diye tarif ediliyor.

Kraliçe’nin sosyal medya sorumlusu tek olmayacak. Sosyal medya platformlarında Kraliyet ailesinin imajını yansıtmakla görevli bir ekibin başına geçecek.

İlanda işe alınacak kişiye, deneyimine bağlı olarak yılda brüt 45 bin ila 50 bin sterlin (350 bin ila 380 bin lira) arasında bir maaş öneriliyor. Maaşa ek olarak işi alacak kişiye özel emeklilik primlerinin yüzde 15’inin ödenmesi, 33 gün yıllık izin ve bedava öğle yemeği de verilecek. Ama ilanda “Yaptığınız işin en büyük ödülü, içeriklerinizin bütün dünyada paylaşılması olacak” deniyor.

Saray geçen ilkbaharda da bu kez Dijital İletişim Görevlisi diye tanımlanan bir iş için ilan vermişti. Bu iş için yılda 30 bin sterlin maaş teklif edilmişti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.