Destici: Yerli otomobil siparişi vereceğim

23

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, “Türkiye’nin Otomobili”ne toplumun çok büyük kesiminin destek verdiğini ifade ederek, “Bu projeyi sonuna kadar destekliyoruz. Ben yerli otomobilden ilk almak isteyen kişilerden biriyim, en kısa zamanda sipariş vereceğim” dedi.

Otomobile katkı sunan herkesi kutlayan Destici, toplumun her kesiminin yeni otomobille adeta yeniden ümitlendiğini gözlemlediklerini dile getirdi.

Türkiye’nin en önemli sorunlarının başında üretimde yetersiz kalmanın geldiğini ifade eden Destici, ithalat kalemlerinin önemli bir kısmının katma değeri yüksek olan otomobillerden oluştuğuna dikkati çekti.

Destici, Türkiye’nin otomobil üretimi konusunda ciddi ve büyük bir adım attığını vurgulayarak, şunları söyledi:

“Türkiye inşallah yarım kalan yerli otomobil projesini tamamlayarak bu alandaki açığını kapatmış olacak. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bu işe öncülük etti, gerçekten bir girişimin ortaya çıkması için büyük çaba harcadı. Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun (TOGG) tüm paydaşlarına ve mensuplarına şahsım ve camiam adına teşekkür ediyorum. İnşallah planlandığı gibi her şey zamanında gerçekleştirilir ve 2022 yılında başta Türkiye’nin otoyolları olmak üzere, daha sonra da ihraç edilecek ülkelerin yollarında Türkiye’nin yerli otomobilinin yol aldığını hep birlikte görürüz. Büyük bir memnuniyet duyduğumu ifade etmek istiyorum. Bu projeyi sonuna kadar destekliyoruz. Ben yerli otomobilden ilk almak isteyen kişilerden biriyim, en kısa zamanda sipariş vereceğim.”

Mustafa Destici, otomobile yönelik yapılan eleştirilerin ise çok düşük düzeyde olduğunu söyledi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.