İran Amerika’dan intikam alınacağını duyurdu

231

Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı General Kasım Süleymani’nin öldürülmesinden ABD’yi sorumlu tutan İran Milli Güvenlik Konseyi olağanüstü toplanma kararı aldı ve yapılan toplantı sonrasında tüm dünyaya bir basın bildirisi ile yaptıkları açıklamada ABD hakkında sert açıklamalarda bulunuldu.

İran Milli Güvenlik Konseyi tarafından yayınlanan bildiride,  General Süleymani’nin öldürülmesi olayında tek suçlu ve faili Amerika’dır. Bu olayın tüm sorumluğunu da ABD’ hükümetinin alması gerekmektedir. ABD çok büyük stratejik bir hata yaparak General Süleymani’nin öldürmüş ve Ortadoğu’da meydana gelecek bir çok olayın fitilini ateşlemiştir. Bu yaptığı yanlışın muhakkak hesabını ABD verecektir” ifadeleri kullanıldı.

İran Milli Güvenlik Konseyi tarafından yayınlanan bildirinin devamında ise “ Bu yaptığı olay sonrasında artık ABD’yi sert bir imtihan beklemektedir. En kısa ve en uygun zamanda ABD’ye yaptığı bu olayın cevabı verilecektir. ABD tarafından işlenen bu melun cinayete çanak tutanlar ve bu cinayet ile mutlu olanlar da bilsinler ki İran İslam Cumhuriyeti karşılarına daha güçlü bir şekilde direnmeye devam edecektir” açıklaması yapıldı.

Askeri ve siyasi çevreler DEAŞ terör örgütünün intikam almak için Süleymani’ye yönelik saldırının yapıldığını ve bu saldırı sonrasında Iraklı ve İranlı komutanların akan kanlarının iki ulusu birbirinden ayırmayan bir sembol olarak tarihe geçeceği” belirtildi.

 

Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı General Kasım Süleymani’nin öldürülmesinin ardından  İran Dini Lideri Ayetullah Hamaney yaptığı açıklama ile ülke genelinde üç günlük yas ilan ettiğini duyururken, bu saldırının sorumlusu olan  ABD’den saldırının intikamının alınacağını vurguladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.