Toyota Türkiye’den Avrupa’ya akıllı sistem ihracı

32

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, teknoloji yarışında otomotiv sektörüne yaratıcı çözümler sunmak adına “Üretim Mühendisliği ve Sistem Geliştirme Merkezi” için Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan AR-GE onayı aldı. Merkezde gerçekleştirilecek olan çalışmalarla Toyota Otomotiv Sanayi, Avrupa’daki Toyota Fabrikalarına akıllı sistemler ihraç edecek.

Üretim ve bakım proseslerinin daha güvenli, az maliyetli teknolojiler geliştirmek için oluşturulan merkezde, Endüstri 4.0, IoT, görüntü işleme ve otomasyon sistemleri gibi konularda çalışmalar yapılacak.

Ocak 2019’dan bu yana faal durumda olan birim ile ilgili açıklama yapan Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Genel Müdür ve CEO’su Toshihiko Kudo, “Teknolojik üretim prosesleri, nitelikli iş gücü, güçlü Ar-Ge altyapısı ve başarılı ihracat performansıyla Türkiye ekonomisine ve sanayisine verdiğimiz katkıyı her geçen gün daha ileriye taşıyoruz. Ar-ge ve Know-How konusunda sektörümüzde öncü olmak en önemli hedeflerimizin başında geliyor. Ocak 2019’dan bu yana faal durumda olan ve geçtiğimiz ay Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan AR-GE onayı alan merkezimizde üretim proseslerinin kalbi ve beyni niteliğinde olan akıllı sistemleri Türkiye’de geliştirmek için çalışmalar yapıyoruz. Sakarya’daki üretim tesislerinde geliştireceğimiz bu akıllı sistemleri Avrupa’daki diğer Toyota fabrikalarına ihraç etmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, Üretim Mühendisliği ve Sistem Geliştirme Merkezi bünyesinde 55’i mühendis ve uzman olmak üzere toplamda 89 kişilik kadrosuyla sektörün geleceğini inşa etmenin sorumluluk ve bilincinde çalışmalarına hız kesmeden devam edecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.