Taksicinin haklı isyanı

40

Isparta’nın Yalvaç ilçesinde meydana gelen olayda Hacı G.’nin kullandığı ticari taksiye A.F. ve O.Y., adındaki şahıslar Gelendost’taki gazinoya gitmek üzere bindiler. Gazinoya gelen şahıslar  Hacı G.’nin telefon numarasını alarak kendisini aradıklarında gelip almalarını istediler.

Kısa bir süre sonra A.F. ve O.Y. telefonla Hacı G.’yi arayarak kendilerini almasını istediler. Hacı G. kendisini arayan müşterilerine almaya gittiğinde iddialara göre alkollü oldukları belirtilenA.F. ve O.Y., taksiyi Hacı G.’yi gasp etmeye çalışmaları üzerineHacı G. araçtan inmemek için direnince bu iki kişi Hacı G.’nin boğazına bıçak dayayarak kendilerini Yalvaç’a götürmelerini ve cebindeki parayı kendilerine vermesini istediler. Taksici Hacı G. üzerinde bulunan 30 lirayı kendisini gasp etmek isteyen kişilere verip aracı ile Yalvaç’a doğru seyir halinde iken iki gaspçının dalgınlığından faydalanarak taksi durağını arayarak kendisinin gasp edildiğinin haberini verdi. Durak sahibi durumu hemen polise ihbar etmesi üzerine polisler gasp zanlılarını yakalamak için harekete geçtiler. Taksi ile Yalvaç’a gelen iki gaspçı taksiden inerek izlerini kaybettirirken olayla ilgili çalışma başlatan polis ekipleri 2 gaspçıyı kısa sürede yakalayarak gözaltına aldı. Emniyette işlemleri yapılan 2 gaspçı sevk edildikleri nöbetçi mahkeme tarafından adli kontrol şartı ile serbest bırakıldılar.

Kendisini gasp etmek isteyen iki kişinin adli kontrol şartı ile serbest bırakılması üzerine basın mensuplarına kısa bir açıklama yağan taksici “ Daha önce gasp edilip öldürülen bir çok meslektaşımız var. Bazılarını boğazları kesilerek hunharca öldürüldüler. Aynı şey benim de başıma gelebilirdi. Bu iş kanunda silahlı gasp olarak geçiyor ve cezası çok ağır olmasına rağmen nasıl serbest bırakıldılar. Onların tutuklanması için illa benim mi ölmem lazımdı” diyerek karara duyduğu tepkiyi dile getirdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.