Sokak ortasında eşini döven adam tahliye edildi

72

Gaziantep 8 Şubat Mahallesi’nde 15 Kasım 2019 tarihinde meydana gelen olayda çocuğu ile kaldırımda oturan Büşra Cilo’tu eşi Emrah Cilo tekme tokat dövdü. Olayı gören bir vatandaşın cep telefonu ile çektiği görüntüler sosyal medyada paylaşılması sonrasında görüntüler büyük tepki topladı. Sosyal medyadaki tepkilerin artması üzerine polis tarafından gözaltına alınan Emrah Cilo çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından  adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. Cumhuriyet Savcılığı tarafından yapılan itiraz üzerine Emrah Çilo, tekrar gözaltına alındı ve çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderilirken hakkında Gaziantep 28’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde 1,5 yıldan 4,5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Gaziantep 28’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşmasına Emrah Cilo, şiddet gören eşi Büşra Cilo ile avukatı katıldı. Mahkemede kendisine son savunması sorulan Emrah Cilo “ Olayın yaşanma sebebi eşimi çok kıskanmam. Olay günü tartıştık ve eşim beni bırakıp gitmeye karar verdi. Bende peşinden kendisini ikna etmek için gittim ve eşimden özür diledim. O esnada eşim bana ağıza alınmayacak bir küfür edince kendimi kaybederek eşimi dövdüm. Yaptığım bu davranıştan dolayı kendimden utanıyorum. Huzurunuzda hem sizden hem eşimden özür diliyorum” dedi.

Eşi tarafından dayak yiyen Büşra Cilo ise mahkeme heyetine yaptığı açıklamada “Eşimden şikayetçi değilim. Aslında bana karşı çok iyi davranır. En başından beri şikayetçi olmadığımı söyledim. Eşimi seviyorum, eşim de beni seviyor. Bana karşı hakaret ve şiddeti olmadı ve can güvenliğimden endişe etmiyorum. Eşimin serbest bırakılarak yanımıza dönmesini istiyorum” dedi.

Mahkeme heyeti konuşmaların ardından Emrah Cilo’ya 7 yıl 15 gün hapis cezası verdi. Ardından cezanın paraya çevrilesinde yer olmadığını belirterek sanığın tutuklulukta geçirdiği süreyi göz önüne alarak tahliyesine karar verdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.