Annesinin başını keserle vurarak öldürdü

92

Arnavutköy’de ormanlık alanda dün mantar toplayan bazı vatandaşlar bir kadın cesedi görmeleri üzerine polise ihbarda bulundular. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri üzerinden kimlik çıkmayan kadının Melahat İşbir olduğunu belirlediler. Meliha İşbir’in çocukları ile beraber  yaşadığı ve daha önce başından iki evlilik geçtiği öğrenildi.

CİNAYETİ İTİFAF ETTİ

Cinayet şüphelisi olarak Melahat İşbir’in ilk evliliğinden olan oğlu Batuhan Ü. Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan bir operasyonla yakalanarak gözaltına alındı. Batuhan Ü. emniyette yapılan sorgusunda suçunu itiraf ederken annesini evde daha önce tanımadığı bir adamla görmesi üzerine kendisi ile tartışmaya başladıklarını ve tartışma sonucunda annesini öldürdüğünü söyledi.

BAŞINA KESERLE VURARAK ÖLDÜRDÜ

Batuhan Ü.’nün emniyette verdiği ifadesinde “ Annem ikinci eşinden ayrıldıktan sonra başka adamlarla görüşüyordu. Çevremde bu konuda çok laf duymuştum. Olay günü annemi evde başka bir adamla görünce tartışmaya başladık. Sinirlerime hakim olamadım ve evde bulunan keserle annemin başına vurarak öldürdüm. Daha sonra arkadaşım Furkan S.’yi arayarak yardım için çağırdım. Arkadaşım otomobili ile geldi ve annemin cesedini bir battaniyeye sararak ormanlık alanda uygun bir yere bıraktıktan sonra olay yerinden ayrıldık. Yaptıklarımdan dolayı çok pişmanım. Keşke bunlar yaşanmamış olsaydı” dediği öğrenildi.

Batuhan Ü. ve arkadaşı Furkan S.’nin sorgularının devam ettiği, işlenen cinayetin çok yönlü soruşturmasına devam edildiği bilgisine ulaşıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.