Arkeoloğun ölümündeki sır mektup

47

Arkeolog Merve Kaçmış Gaziantep Müze ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nde çalışırken hafta sonu ağabeyini görmek ve hasret gidermek için  Diyarbakır’da oturan ağabeyi Ömer Ozan Kaçmış’ın merkez Bağlar ilçesindeki Bağcılar Mahallesi’nde oturduğu evine geldi. Merve Kaçmış, ziyaretine geldiği ağabeyinin oturduğu apartmanın sekizinci katından atlayarak yaşamına son verdi. Apartmandan atlayarak intihar ederek hayatını kaybeden Merve Kaçmış’ın cenazesi önceki günü yakınlarınca Diyarbakır’da toprağa verildi.

Ömer Ozan Kaçmış kardeşinin cenazesinden sonra kardeşinin intiharıyla ilgili açıklamalarda bulunurken kardeşi Merve’nin intihar etmeden önce bir mektup yazdığını söyleyerek şunları söyledi

“Zeugma Müzesi’nde 2,5 yıldır kardeşim arkeolog olarak çalışıyordu. Müzede 6 veya 7 ay önce bir zimmet olayı yaşanmış. Kardeşim intihar etmeden önce hafta sonunu bizimle mutlu bir şekilde geçirdi. Pazartesi sabahı ben işe gittiğimde kardeşim dairemizin camını açarak kendisini atarak intihar etti. Zeugma Müzesi’nde yaşanan zimmet olayı ile ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunacağız. Bu konuda gereken tüm hukuki yolu takip edeceğiz. Kız kardeşim intihar etmeden önce bir mektup yazmış ve bırakmış. Mektubu olay yeri inceleme ekipleri bulmuş. Mektubun içeriği hakkında herhangi bir bilgi sahibi değiliz. Mektup şu an Cumhuriyet Savcı’mızda ve inceleniyor.  Kardeşim uğradığı mobbing ve baskı yüzünden duygusal çöküntüye uğradı ve intihar etti” dedi.

Cumhuriyet Savcılığını intihar girişimi ile alakalı soruşturmayı devam ettirdiği bilgisine ulaşıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.