Yabancı uyruklu palalı saldırgan öldürüldü

95

İstanbul’un Bayrampaşa ilçesi Yıldırım Mahallesi Şehit Kamil Balkan Caddesi’nde saat 22:00 sularında meydana gelen olayda Bulgaristan uyruklu Milen Bahchevanov  henüz tespit edilemeyen bir nedenle elindeki pala ile restorana daldı. Elindeki pala ile restoranda bulunan malzemeleri parçalamaya başlayan Bahchevanov restoranda  panik yarattı. Restoranda bulunan müşteriler dışarı kaçarken olay yerine ihbar üzerine bir çok polis ekibi sevk edildi. Olay yerine gelen polis ekipleri palalı saldırganı ikna etmeye çalıştı ama başarılı olamadılar. Bahchevanov’un  elinde pala ile tekrar saldırıya geçmesi üzerine polisler saldırganı bacağından vurarak yaralarken çıkan arbede de bir bekçi kolundan yaralandı.

Polisler tarafından bacağından vurularak etkisiz hale getirilen Bahchevanov’a, olay yerinde bulunan  sağlık ekiplerinin ilk müdahaleyi gerçekleştirdikten sonra  ambulansla hastaneye kaldırılan palalı saldırgan  Bahchevanov doktorların tüm müdahalesine rağmen hayatını kaybetti. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Palalı saldırgan Milen Bahchevanov Bulgaristan’dan Türkiye’ye karayolu ile 14 Ocak tarihinde giriş yaptığı, geldiği günden itibaren konakladığı ve irtibat kurduğu kişiler araştırılmaya başlandı. Saldırganın pala ile restorana yaptığı saldırıda yanında bulunan çantasında İncil, Meryem Ana ve Hz. İsa tablosu ortaya çıktığı öğrenildi. Palalı saldırganın aynı zamanda HIV virüsü taşıdığı ve saldırı öncesinde bir lokantada yemek yediği ve sonrasında saldırıyı gerçekleştirdiği tespit edildi.

Saldırganın kendisini yatıştırmaya çalışan polise hiçbir lisan ile cevap vermediği, yaşanan arbede esnasında yaralanan mahalle bekçisinin koluna 10 dikiş atıldığı öğrenilmiştir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.