Anaokulu öğretmeni oğlunu öldürüp kendisini astı

62

Tokat Beybağı Mahallesi Fatih Camisi mevkiinde meydana gelen olayda Vakıflar Bölge Müdürlüğünde görevli mühendis Mustafa Uzun, lojmanlarda bulunan evine geldi. Evinin kapısını uzun süre çalmasına rağmen kapının açılmaması üzerine kapının açılması için çilingir çağırdı. Gelen çilingir yardımı ile evinin kapısını açtıran Mustafa Uzun büyük bir şok geçirdi.
Evine çilingir yardımı ile giren Mustafa Uzun Tokat Devlet Hastanesi’nde bulunan ana okulunda müdür yardımcısı olarak görev yapan eşi Tuğba Uzun’un kendisini mutfakta bulunan doğal gaz borusuna asılı vaziyette, oğlu Kayra’yı da yatak odasında hareketsiz bir şekilde bulması sonucu durumu sağlık ve polis ekiplerine bildirdi.
İhbar üzerine eve gelen polis ve sağlık ekipleri yaptıkları incelemede anne ve oğlunun olay yerinde hayatlarını kaybettiklerini belirledi. Polis ekiplerinin yaptıkları ilk incelemeler sonucunda anne Tuğba Uzun’un psikolojik sorunları olduğu ve depresyon ilaçları kullandığı öğrenilirken, oğlunu mutfakta bulunan ekmek bıçağı ile öldürdüğü ve daha sonra da kendisini mutfakta bulunan doğal gaz borusuna asarak intihar ettiği tespit edildi.
Gördüğü acı manzara sonrası olay yerinde fenalık geçiren baba Mustafa Uzun’a olay yerinde bulunan sağlık ekipleri tarafından yapılan ilk müdahalenin ardından Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Savcılığın ve olay yeri ekiplerinin yaptığı incelemeler sonrasında anne ile oğlunun cansız bedeni otopsi için Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.
Olayla ilgili soruşturma devam etmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.